16 Ağustos 2013 18:10

Gülsuyu çetesi CHP'li vekili tehdit etti

Maltepe Gülsuyu ve Gülensu Mahallesi halkı çeteleşmeye, uyuşuturucuya ve yozlaşmaya karşı forumda buluştu. Foruma katılan CHP Milletvekili Mahmut Tanal, çeteler tarafından aranarak foruma katılmaması yönünde tehdit edildi.Maltepe Gülsuyu ve Gülensu Mahallesi halkının düzenlediği foruma CHP Milletvekili Müslüm Sarı, C

Gülsuyu çetesi CHP'li vekili tehdit etti

Paylaş

Maltepe Gülsuyu ve Gülensu Mahallesi halkının düzenlediği foruma CHP Milletvekili Müslüm Sarı, CHP Milletvekili Mahmut Tanal, HDK İstanbul Milletvekili Levent Tüzel, ve HDK Yürütme Kurulu Üyesi Ziya Ulusoy’un da bulunduğu foruma çok sayıda kişi katıldı.

Forumda ilk sözü alan Mahalle Muhtarı Sabri Şakar, mahalle halkının birlikteliğini sağladıkça bu çetelerle başa çıkılacağını söyledi. GÜLDAM Derneği Başkanı Yücel Demir ise “Uyuşturucu ve çeteleşmeye karşı mahalleli olarak üzerimize düşeni yapmamız gerekir” dedi.

Haziran ayında bir ayaklanma gerçekleştirdiklerini belirten Havari Mengi, “Bu muhalif güçler, çeteler kullanılarak sindirimeye, susturumaya çalışılıyor” diye konuştu.

Enver Delibaş ise bu saldırıların halka karşı yapıldığını, birleşerek örgütlenerek bu çeteleri ve çete zihniyetini bitireceklerini söyledi.

‘YAŞAMIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ’

Gençlerin işsizlik kıskancı yüzünden çetelerin tuzağına düştüğünü belirten Gülten Üzüm, yetkililerin gençlere ve kadınlara iş imkanı sunması gerektiğini söyledi.

Gülsuyu-Gülensu Güzelleştirme Derneği Başkanı Ali Şengül de “Bizler yaşam alanlarımıza sahip çıkarak, buradan çeteleri yok edeceğiz” dedi.

Maltepe’deki yürüyüşte yapılan saldırıda yaralanan mahalle sakini Birgül Yükselir ise mücadeleye devam edeceğini vurguladı. CHP Milletvekili Mahmut Tanalı, çetelerin kendisini arayarak foruma neden katıldığını sorduklarını ve katılmaması yönünde tehdit ettiklerini söyledi.

CHP Milletvekili Müslüm Sarı da Gezi direnişinden sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağına dikkat çekti. Dikmen’de, Gazi’de, Okmeydanı’nda verilen kavganın faşizme karşı olduğunu belirten Sarı, “Daima halkın yanında olacağım” dedi.

CHP’Lİ VEKİLE TEHDİT

CHP Milletvekili Mahmut Tanal: Bu vahim bir olay. Çeteler, bu gücü siyasi iktidardan ve emniyetten alamazsa böyle bir cesaretle gece saat 01.30’da araması imkansız. Çetelere karşı mücadele edeceğiz. Ve buna destek verenlerle de mücadele edeceğiz. Ayrıca çeteleşmeye karşı Maltepe ilçe binamızda yaptığımız bir toplantıda dinleme cihazı bulmuştuk. hükümet çeteleri dinleyeceği yerine muhalefeti dinliyor. Vatandaşlar ‘uyuşturucunun ve çetelerin, çocuklarımızın hayatını karartmasına izin vermeyeceğiz’ diyor. Vatandaşın Hükümetten başka bir beklentisi yok. İmranlı, Şahinler ve Neriman isimli sokaklarda açık bir şekilde uyuşturucu satılıyor. Biz iki üç günde gidip bunu öğrenebiliyorsak hükümet ve emniyet niye öğrenmesin? Bir çete üyesi, ‘Allah herkese hayırlı cinayetler nasip eylesin’ diye tweet atmış. Bu tweeti atan elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor. Ama Gezi direnişiyle ilgili tweet atanlar sabah operasyonlarıyla tutuklanıyor.


HALK ÖRGÜTLENMEYE DEVAM EDECEK

İstanbul Milletvekili Levent Tüzel: Gezi direnişinin devamı olan forumlarda halk, sorunlarını konuşmaya ve bunlara çözüm aramaya devam edecek. Emniyet, çetelere karşı göstermelik operasyonlar yapıyor. Devlet, mücadele edenleri baskı altında almaya çalışıyor. Esas mücadele yaşama, geleceğe sahip çıkmaktır. İstanbul’un emekçi semtlerindeki karanlık güçler tarafından devam ettirilen uyuşturucu satıcılığı ve çeteleşme mahallelinin örgütlenmesiyle son erdirilecek. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

6 Gazete 1 Yayın Yönetmeni

SONRAKİ HABER

Dersim'de koruma altındaki vaşak silahla vurularak öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa