Seçmenler nerede?

Seçmenler nerede?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı, 20 bin CHP üyesinin bir önceki seçimde oy kullandıkları halde şu anki seçmen listelerinde yer almadığını tespit ettiklerini belirterek, kuşkulu olduklarını söyledi.CHP Genel Başkan Yardımcıları Emrehan Halıcı, Bülent Tezcan ve Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, Genel Merkezde &ldq

CHP Genel Başkan Yardımcıları Emrehan Halıcı, Bülent Tezcan ve Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, Genel Merkezde “seçim güvenilirliği” konusunda ortak basın toplantısı düzenledi. Halıcı, seçim sonuçları konusunda vatandaşların önemli bir kesiminde ciddi kuşkular bulunduğunu ifade etti. Halıcı, YSK tarafından kendilerine 2013 nisan ayı itibariyle iletilen seçim kütüğünü inceledikleri zaman önemli iki sorunla karşı karşıya kaldıklarını ifade ederek, “Bunlardan birincisi T.C. kimlik numarası olduğu halde yani vatandaş olarak gözüken fakat seçmen listesinde gözükmeyen insanlar” dedi. “Bu seçmenler nerede?” diye İçişleri Bakanlığı ve YSK’den bilgi istediklerini belirten Halıcı, 2013 nisan ayı seçmen listesinde gözükmeyen, kaydı olmayan çok ciddi sayıda vatandaşın bulunduğunu söyledi. Halıcı, bunun kabul edilebilir bir durum olmadığını ifade etti.

DUYARLI OLUN

Halıcı, konu hakkındaki gazetecilerin sorusu üzerine daha önceki seçimlerde oy kullandığı halde şu anda listelerde bulunmayan kişilere yönelik tespitlerini, T.C. kimlik numarası gerekli olduğu için sadece CHP üyeleri üzerinden yapabildiklerini ifade etti. Bu kapsamda kendi üye bilgilerinden hareketle yaklaşık 20 bin CHP üyesinin bir önceki seçimde oy kullandıkları halde şu anki seçmen listelerinde yer almadığını tespit ettiklerini belirten Halıcı, tüm vatandaşların denetim sürecine katılmalarını istedi. (ANKARA)

www.evrensel.net