15 Ağustos 2013 19:51

Çeteden saldırı, polisten tehdit

Maltepe Gülsuyu’da, çetecilerin BDP İstanbul İl Örgütü yöneticisi Besim Yılmaz’ın işyerine yaptığı saldırının ardından olay yerine giden polis ekiplerinin, esnafı tehdit ettiği iddia edildi.İstanbul’un Maltepe ilçesi Gülsuyu semtinde, uyuşturucu ticareti yapan ve esnaflardan haraç toplayan “Güls

Çeteden saldırı, polisten tehdit

Paylaş

İstanbul’un Maltepe ilçesi Gülsuyu semtinde, uyuşturucu ticareti yapan ve esnaflardan haraç toplayan “Gülsuyu çetesi” olarak bilinen çete tarafından BDP İstanbul İl Örgütü yöneticisi Besim Yılmaz’ın işyerine gece saat 02.00 sularında silahlı saldırı düzenlendi. Bir otomobille işyerinin önüne gelen kişilerin tüfeklerle işyerine ateş ettiği öğrenildi. İşyerinde kimsenin bulunmadığı esnada gerçekleştirilen silahlı saldırıda, atılan kurşunlardan dolayı işyerinin camları kırıldı.

Daha önce de çeteler tarafından bir çok kez tehdit edildiğine dikkat çeken Besim Yılmaz, şikayette bulunmasına rağmen polisin herhangi bir önlem almadığını ve bu saldırılara polisin zemin hazırladığını dile getirdi.

Besim Yılmaz'ın işyerine gece yapılan saldırının ardından işyerine delil toplamak için giden polis ekiplerinin, çevrede bulunan esnaf ve mahalleliyi tehdit ettiği öne sürüldü. Polisin, duvarlarda bulunan yazılamaları ve sloganları işaret ederek, “Bu duvarlarda bu pislikler olduğu müddetçe saldırılar devam edecek. Bu saldırıların durması ancak bu tür kişilerin mahalleden kovulmasıyla son bulacak” şeklinde çevredekileri tehdit ettiği belirtildi. İddiayı doğrulayan BDP İstanbul İl yöneticisi Besim Yılmaz, o sırada eşi ve esnaf arkadaşlarının da orada olduğunu ve polisin, yazılamaları işaret ederek kendilerini tehdit ettiğini söyledi. (İstanbul/DİHA)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Aydın’da Kürtlere saldırı

SONRAKİ HABER

Öğrencilere, tuvalet kapılarına yazı yazdıran taciz iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa