‘10 yıl önceki anlayış var’

‘10 yıl önceki anlayış var’

AVRUPA Kupalarından elenmesinin ardından Bursaspor’daki görevine son verilen teknik direktör Hikmet Karaman, yeşil-beyazlı yönetimi ağır bir dille eleştirdi. Karaman, “Bursaspor yönetiminde o göreve layık olmayan insanlar var. 10 yıl önceki anlayışla bu işler olmaz.” dedi.Bursa’da yerel bir televizyona telefonla bağlanan tecr

Bursa’da yerel bir televizyona telefonla bağlanan tecrübeli hoca, Vojvodina yenilgisi ve sonrasında görevinden alınmasını değerlendirdi. Konuşması halinde Bursaspor takımının zarar göreceğini savunan Karaman, şunları dile getirdi:
“Maç öncesinde bizim antrenör görmüş. Kulüpte üst düzey görevli bir kişiyle takımdaki bir futbolcu soyunma odasının karşısındaki odada karşılıklı sigara içiyorlarmış. Bu nasıl bir olaydır. Böyle bir şeyin olması mümkün mü? Ben bu olaydan rahatsız oldum. Bunun hâlâ şokundayım. Futbolcu teknik direktörün gideceğini biliyorsa, o takımda başarı oranı sıfırdır. Benim kadar sorumlu olan kişiler de var. Teknik direktör kırmızı diyorsa yönetim de öyle diyecek. Yönetiminin dediğini teknik heyet de yapacak. Bu bizde olmadı. Bursaspor yönetiminde o göreve layık olmayan insanlar var. 10 yıl önceki anlayışla bu işler olmaz.”

TEK BAŞINA BENİM SUÇLANMAM GÜNAH

Vojvodina maçındaki taraftara teşekkür eden Tecrübeli hoca, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tek başına ‘Sen suçlusun’ diye bırakılmak günah. 10 Haziran’dan bu yana çalışan bir teknik heyet var. Biraz anlayışlı ve paylaşımcı olmak gerekiyor. Beni Bursa’ya davet ettiler. Ancak bir gece önce zaten kararı vermişlerdi. Keşke oturup konuşabilseydik. Bizim görevin başında durmak ve ısrar etmek gibi bir durumumuz olamazdı. Zaten sözleşmemizde öyle bir şey yoktu. Biz eleştirilerimizi buradan aktarmayız. Biz adamsak, lidersek yüz yüze konuşuruz.” (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net