22 Şubat 2011 21:55

Atatürk Mahallesi’nde mücadele tartışıldı

BORNOVA Atatürk Mahallesi Cemevi konferans salonunda yapılan panelde torba yasa ve buna karşı verilen mücadele tartışıldı.Emek Partisi, BDP, ÖDP, Eğitim Sen 4 No’lu Şube, Emekli-Sen, Dersimliler Derneği ve ÖVDER’in ortaklaşa gerçekleştirdikleri panele konuşmacı olarak BES İzmir Şube Başkanı Ramis Sağlam ve ÖVDER Şube Başkanı O

Atatürk Mahallesi’nde mücadele tartışıldı

Paylaş

BORNOVA Atatürk Mahallesi Cemevi konferans salonunda yapılan panelde torba yasa ve buna karşı verilen mücadele tartışıldı.
Emek Partisi, BDP, ÖDP, Eğitim Sen 4 No’lu Şube, Emekli-Sen, Dersimliler Derneği ve ÖVDER’in ortaklaşa gerçekleştirdikleri panele konuşmacı olarak BES İzmir Şube Başkanı Ramis Sağlam ve ÖVDER Şube Başkanı Orhan Yüce katıldı. Önce slayt eşliğinde torba yasanın çarpıcı maddelerini anlatan Orhan Yüce, yasanın henüz Cumhurbaşkanı tarafından onaylanmadığını, eğer emekçiler birleşik mücadelelerini yükseltebilirlerse geri çektirilebileceğini vurguladı.
Konuşmasına 18. yüzyılda makineleşmenin başlamasıyla işçi sınıfı ve emekçilerin nasıl bir değişim geçirdiğini anlatarak başlayan Ramis Sağlam ise, Ekim Devrimiyle emekçilerin tüm dünyada büyük kazanımlar elde ettiğini, ancak Sovyetler Birliğinin dağılmasıyla emperyalizmin bu kazanımları geri almak için çok kapsamlı bir saldırı başlattığını kaydetti. Sağlam, torba yasanın da bu saldırıların bir parçası olduğunu vurguladı. Tunus’ta Mısır’da emekçilerin emperyalizmin bu saldırılarına karşı yapılması gerekeni ortaya koyduğunu belirten Sağlam, ülkemizde de işçi ve emekçi halkın sendikalarda, yöre derneklerinde, meslek örgütlerinde, emekten yana partilerde örgütlenerek ve birleşerek bu saldırı dalgasını geri püskürtebileceğini anlattı. “Büyük balık küçük balığı yutar, ancak biz emekçiler birleştiğimizde ve örgütlendiğimizde büyük balık oluruz ve sermayeyi yutarız” diyen Sağlam, katılımcıları örgütlü mücadeleye çağırdı. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Torba yasa veto edilsin!

SONRAKİ HABER

Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili düzenleme hükümet gündeminde yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa