Kaplan: Kürt Ulusal Kongresi yeni bir tarih yazacak

Kaplan: Kürt Ulusal Kongresi yeni bir tarih yazacak

Şırnak'ın İdil ilçesinde yapılan bayramlaşmada konuşan BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, 24 Ağustos'ta yapılacak olan "Kürt Ulusal Kongresi" ile yeni bir tarihin yazılacağını söyledi.Şırnak'ın İdil (Hezex) ilçesinde BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ile ilçe teşkilatı bayramlaştı. Bayramlaşmada konuşan B

Şırnak'ın İdil ilçesinde yapılan bayramlaşmada konuşan BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, 24 Ağustos'ta yapılacak olan "Kürt Ulusal Kongresi" ile yeni bir tarihin yazılacağını söyledi.

Şırnak'ın İdil (Hezex) ilçesinde BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ile ilçe teşkilatı bayramlaştı. Bayramlaşmada konuşan BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Kürtlerin yıllardır bayramları tadında kutlayamadığına işaret etti. Kaplan, "Rojava'da ki halkımızın eşitlikçi, özgürlükçü devrimini selamlıyoruz. Rojava'da bu gün Esad rejiminden daha zalim bir şekilde Kürt halkına saldırıp haklarını gasp edip kimliklerini inkar eden, İslam adına bu yaptığını zanneden, ama en büyük hakareti, zulmü İslam'a yapan çetelere uyarıda bulunuyoruz. İslam bu değildir. Bu zulümden ve yaptığınızdan vazgeçin" dedi. Kaplan, "Kürt Ulusal Kongresi" ile yeni bir tarihin yazılacağını vurgulayarak, "21.yüzyılın hukuku yazılıyor. Ortadoğu'da statüsüz yaşayan 40 milyonluk bir halkın geleceği şekilleniyor. 24 Ağustos'ta Hewler'de yapılacak olan Kürt Ulusal Kongresi'nin barışa, çözüme ve Ortadoğu'daki ülkelerde yaşayan Kürt halkının barışçıl bir şekilde geçmesini diliyoruz" diye konuştu. (Şırnak/DİHA)

www.evrensel.net