Eşitsizliklerin kalktığı bayramlar dileğiyle...

Eşitsizliklerin kalktığı bayramlar dileğiyle...

HALKLARIN Demokratik Kongresi Yürütme Kurulu yaptığı yazılı açıklama ile halkın Ramazan Bayramı’nı kutladı.Savaşların, katliamların, işsizliğin, açlığın, yoksulluğun artarak devam ettiği bir Ramazan Bayramı’na daha girildiği vurgulanan açıklamada, “Ramazan ayı boyunca da haksızlıklar ve adaletsizlikler azalamadı, art

HALKLARIN Demokratik Kongresi Yürütme Kurulu yaptığı yazılı açıklama ile halkın Ramazan Bayramı’nı kutladı.
Savaşların, katliamların, işsizliğin, açlığın, yoksulluğun artarak devam ettiği bir Ramazan Bayramı’na daha girildiği vurgulanan açıklamada, “Ramazan ayı boyunca da haksızlıklar ve adaletsizlikler azalamadı, artarak devam etti. Ramazan ayı boyunca katliamlar dinmedi. Suriye’de, Rojava’da, Mısır’da katliamlar sürüyor” denildi.
Ramazan Bayramı’nda mazlum halkların yanında olacaklarının belirtildiği açıklamada şöyle denildi ; “Ezenin ve ezilenin olmadığı, her türlü eşitsizliklerin yeryüzünden silindiği, her dinden, her inançtan, her ulustan, her dilden her kültürden insanların eşit, özgür ve kardeşçe yaşadığı, sınırların ve ayrılıkların yok olduğu bayramlar yaşamak dileğiyle, Ramazan Bayramı’nı Kutluyoruz.” (İSTANBUL)

www.evrensel.net