04 Ağustos 2013 18:48

Yakto forumu umut veriyor

Gezi direnişinin başlamasıyla birlikte iki canını yitiren Antakya, beldelerinde düzenlenen forumlarla mücadele kararlılığını sürdürüyor. İlki 27 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen Gümüşgöze (Yakto) beldesi formunun, ikincisi 3 ağustosta düzenlendi. Foruma;  Harbiye, Samankaya, Sinanlı, Tosunpınar, Samandağ ve Antakya&rsquo

Yakto forumu umut veriyor

Paylaş
Mithat Kaynak

Forumda söz alan Diren Zorlucan, sorunların çözümü konusunda ortak hareket etmenin önemine değindi. Forum katılımcıları bundan sonra Antakya ve Harbiye’nin bütün beldelerinde benzer forumların yapılması gereğini belirterek, bunun başlangıç olduğunu söyledi.   Yıldırım Kababıyık; Gezi’nin Türkiye açısından milat olduğunu, yerel alanlarda yaşanan sıkıntıların ülke gerçekleriyle değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Sürekli yenilenen yol çalışmaları, temiz içme suyu gibi büyük problemlerin varlığına değinen Harbiye’de kaldırım, 4+4+4’le birlikte ortaya çıkan sorunların sürdüğünü söyledi. Mahmut Güler; Yakto’da ışıklandırma ve gece lambaları sorununun bir türlü çözülemediğini, çarpık kentleşmenin varlığına dikkat çekti.

Alevi din adamlarının kanaat önderlerinden olan Yusuf Karataş yaptığı konuşmada; yaşamı boyunca sürekli olarak ezilenlerden yana durduğunu söyledi.  Suriye’de El kaide ve El Nusra çetelerinin gerçekleştirdiği katliamları kınayan Karataş, bu katliamlar karşısında sessiz duran hükümetin, Alevilerin hiçbir talebini karşılayamayacağını belirtti. Reyhanlı saldırısının mağdurlarından İzzet Koldan ise; Reyhanlı Katliamında hükümetin bilinçli olarak gerçekleri çarpıttığını etnik kimlikler üzerinde siyaset yaparak gerginlik yaratmaya çalıştığına dikkat çekti. (Antakya/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Alaçatı’da Gezi paneli

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa