04 Ağustos 2013 17:32

Kavur Erdoğan’a cevap verdi

The Times gazetesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben yazılan mektuba imza atan sinemacı Fuad Kavur, Başbakanın mektupta imzası bulunanlar için “Bu insanlar fikirlerini satmış ahlaksızlar” eleştirisine yanıt verdi.DHA’ya açıklamalarda bulunan Fuad Kavur “Bir insanın fikrini kiraya vermesi bir yerde fikri için para alm

Kavur Erdoğan’a cevap verdi

Paylaş

DHA’ya açıklamalarda bulunan Fuad Kavur “Bir insanın fikrini kiraya vermesi bir yerde fikri için para almış olduğu anlamına gelir, bu bence yanlış bir değerlendirmedir. Bu insanların hiçbiri fakir insanlar değil. Bunların arasında Hollywood starları var, ayrıca çok ciddi insanlar var” diye konuştu. Başbakanın “Bu insanlara sorsanız Türkiye’nin yerini haritada gösteremezler” açıklamasına karşılık da “Bu bir yerde bu kişilerin kara cahil olduğunu ima eder” diyerek mektuba imza atanların arasında Andrew Mango’nun da bulunduğunu ve Mango’nun bütün hayatını Türkiye tarihini incelemekle geçirdiğini ayrıca Atatürk’ün biyografisini yazan insan olduğunu söyledi. Kavur, “Fazıl Say da bir müzisyendir ama herhalde Türkiye’nin nerede olduğunu bilir” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan’ın The Times gazetesine de sayfalarını sattığı ile ilgili eleştirisine karşılık gazetelerin sayfalarını kiraya vermesi ya da satmasının onlar için bir geçim kaynağı olduğunu söyleyen Kavur “Benim bildiğim gazete bununla geçinir. Kağıt alıyor, matbaa kullanıyor, gazeteci çalıştırıyor. Bu adamlar gazetedeki sayfayı kiraya vermezlerse ne ile geçinecekler. Bu bir zaaf değil, normal bir harekettir” dedi.
Mektubu yazanın kendisi olmadığını ancak imza atanları bir araya getirdiğini söyleyen Fuad Kavur, mektupta yazılanlara şahsen inandığı için imzasını koyduğunu vurguladı. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

‘Başbakan Dündar’ın kellesine göz koydu’

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu, CHP Parti Meclisi toplantısı öncesinde konuştu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa