Hem süpürüyorlar hem kulakların pasını siliyorlar

Hem süpürüyorlar hem kulakların pasını siliyorlar

Tepebaşı Belediyesi temizlik işçilerinin günlük çalışma ortamında kullandığı araç-gereçlerle oluşturduğu Eko-Şov Ritim Grubu, çeşitli etkinliklere katılarak yeteneklerini sergiliyor. Grup, ramazan ayında farklı mahalle ve köylerde verdiği konserlerle Eskişehirlilerin takdirini topluyor. Eko-Şov Ritim Grubu elemanlarının, hep

Rahmi Emeç

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “Eko Şov kurulalı 3.5 yıl oldu. Eşi benzeri olmayan bir oluşum. Arkadaşlarımız hem işlerini yapıyor, hem de günlük çalışma ortamında kullandıkları malzemeleri birer enstrüman olarak kullanıyorlar. Gittikleri her yerde takdir ediliyorlar. Bir bakıma bu işçilerimiz belediyemizin vitrini haline geldi” dedi.

‘TEMİZ BİR GELECEK İÇİN’

Orkestra Şefi Halil İbrahim Eker, “Orkestramız bir işçi orkestrası. Gündüzleri sokaklarda çalışan temizlik işçisi arkadaşlarımızdan kurulu bir orkestra. Profesyonel gruplara taş çıkaracak durumda. Pek çok festivale, şenliğe, özel kutlamalara katıldık” şeklinde konuşurken, Eko-Şov Solisti Cengiz Özsaltık da, “Asıl işimiz temizlik. Çocuktan yetişkine kadar, temizliğe dikkat çekmek ve onlara duyarlılık kazandırmak istiyoruz. Biz, hem eğlendiriyor, hem de mesaj veriyoruz. Temiz bir gelecek için, çevremizi temiz tutmak adına mesajlar veriyoruz” diyor.

GENÇLİK FESTİVALİNE KATILACAKLAR

Tepebaşı Belediyesinin özel günlerde düzenlediği etkinliklere katılarak renk katan Eko Şov, pek çok ulusal ve uluslararası etkinlikte de boy göstererek beğeni topluyor. Grup, Dikili’de 16-25 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek 11. Gençlik Yaz Kampı’nda da sahne alacak. İşçi Orkestrası olan Eko Şov, sanat ve kültür ile iç içe yaşayan Eskişehir’in bir ürünü olarak kendi alanında yenilikçi bir katkı sağlıyor. Grup, başta Erkin Koray’ın çok sevilen “Kör olası çöpçüler” şarkısını kendilerine göre uyarlayıp “Karagözlü çöpçüler” şeklinde okuyor. Grup, günümüzün sevilen pek çok şarkı ve türküsünü seslendiriyor. (Eskişehir/EVRENSEL)

www.evrensel.net