Çamurda antibiyotik

Çamurda antibiyotik

GERÇEK yeni antibiyotik keşifleri nadiren yapılıyorken ABD’nin Kalifoniya eyaleti kıyılarındaki okyanus çökeltisinde bulunan bir mikroorganizmada yeni bir antibiyotik keşfedildi.Antrasimisin adlı antibiyotiğin hastane mikrobu, ya da süper virüs diye bilinen Metisilin dirençli Stafilokok Auerus ve şarbona karşı etkin olduğu açıkla

GERÇEK yeni antibiyotik keşifleri nadiren yapılıyorken ABD’nin Kalifoniya eyaleti kıyılarındaki okyanus çökeltisinde bulunan bir mikroorganizmada yeni bir antibiyotik keşfedildi.
Antrasimisin adlı antibiyotiğin hastane mikrobu, ya da süper virüs diye bilinen Metisilin dirençli Stafilokok Auerus ve şarbona karşı etkin olduğu açıklandı.

Uzmanlar antibiyotik ilaçlara karşı gelişen direncin insan sağlığına büyük bir tehdit oluşturduğunu bu nedenle, bu yeni antibiyotik keşfini tıp dünyası açısından özellikle memnuniyet verici bir haber olarak değerlendiriliyor.
Uzmanlara göre yeni antibiyotiğin yapısı daha önce bulunan doğal antibiyotiklerden tamamen farklı.
Yeni antibiyotiğin ilk denemelerinde biyolojik terör silahı olarak kullanılan şarbona ve süper virüslere karşı etkin olduğunu ortaya koydu. Keşifle aynı zamanda, çoğu araştırılmayı bekleyen okyanuslardaki yeni materyallerin önemi ortaya çıkmış oldu. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net