02 Ağustos 2013 18:06

Tayvan parlamentosunda ‘nükleer santral’ kavgası

Tayvan parlamentosunda bugün milletvekilleri arasında ülkenin dördüncü nükleer santlrlinin yapımı ile ilgili yaşanan tartışmalardan dolayı kavga çıktı.Olay sırasında bazı milletvekilleri arasında itiş kakış yaşanırken, iki milletvekili yere düştü. Kavga sırasında muhalif gruplar bir birine su ve pet şişeler de attı. Ola

Tayvan parlamentosunda ‘nükleer santral’ kavgası

Paylaş

Olay sırasında bazı milletvekilleri arasında itiş kakış yaşanırken, iki milletvekili yere düştü. Kavga sırasında muhalif gruplar bir birine su ve pet şişeler de attı. Olayda “Dördüncü nükleer santrale destek çocuklara zarar veriyor.” Sloganları atıldı.

Tayvan parlamentosundaki kavga, ülkenin yapımı devam eden dördüncü nükleer santralinin inşaatına devam edilip edilmemesi oylaması sırasında yaşandı. Ancak oylamanın gelecek haftaya ertelenmesi bekleniyor.

Tayvan’da muhalif Demokratik İlerici Parti, başkent Taipei yakınlarında yapılan santralin inşaatına güvenlik endişesinden dolayı karşı çıkıyor. İktidardaki Kuomintang partisi ise santralin yapılmaması durumunda ülkede enerji kıtlığı yaşanacağını ve bunun da ekonomiye zarar vereceğini savunuyor.

Tayvan parlamentosunda daha önce de kavgalar yaşanırken, son yıllarda mecliste büyük tartışmalar yaşanmamıştı.(TAİPEİ)

ÖNCEKİ HABER

Ergenekon davasının karar duruşmasına izleyici alınmayacak

SONRAKİ HABER

Arap Birliği Sekreteri: Suriye'nin üyeliği ülkelerin onayına bağlı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa