01 Ağustos 2013 20:37

İTÜ rekrörüne helvalı protesto

İSTANBUL Teknik Üniversitesi Rektörü Mehmet Karaca’nın göreve başlamasının birinci yılını İTÜ Gezi Forumu bileşenleri helva dağıtarak protesto etti. Rektörlük önünde helva dağıtan öğrenciler, Rektör Karaca’nın bir yıl içindeki icraatlarıyla İTÜ’de bilimsel ve demokratik eğitimi öldü

İTÜ rekrörüne helvalı protesto

Fotoğraf: Emrah Yorulmaz/AA

Paylaş

İSTANBUL Teknik Üniversitesi Rektörü Mehmet Karaca’nın göreve başlamasının birinci yılını İTÜ Gezi Forumu bileşenleri helva dağıtarak protesto etti. Rektörlük önünde helva dağıtan öğrenciler, Rektör Karaca’nın bir yıl içindeki icraatlarıyla İTÜ’de bilimsel ve demokratik eğitimi öldürdüğünü söyledi.

İTÜ Gezi Forumu bileşenleri adına açıklama yapan Begüm Bilgiler, Karaca’nın bir yıllık çalışmalarını şöyle sıraladı: “Yemekleri porselen kaplara koyup iki katına çıkardı, Rektörlükte çalışan çok sayıda idari personelin görev yeri değiştirildi, Rektörlükle iletişim kanalları kapalı tutuldu, öğretim üyelerinin projeleri ellerinden alındı, Vadi Yurdu kantinini düğün için kiraladı, Zorunlu Kampüskart uygulamasıyla herkesi banka müşterisi haline getirmeye çalıştı.” Karaca’nın göreve geldiği günden itibaren okulun tüm bileşenlerine baskı ve yıldırma politikası uygulamaya çalıştığını vurgulayan Bilgiler, “Diğer dönemlerden farklı olarak Karaca döneminde İTÜ Rektörünün yandaşlığı çok daha ayyuka çıktı. İTÜ artık bir pilot bölge olarak Hükümetin denetim tahtası haline gelmiştir” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Güzeltepe halkı cinayete tepki gösterdi

SONRAKİ HABER

'100 Temel Eser' uygulaması sona erdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa