01 Ağustos 2013 18:00

Barışın dili ile barışa ithaf

BAJAR Kültür Derneği ile Barış ve Sinema Derneğinin organizasyonuyla gerçekleştirilecek olan 2. Uluslararası Van Gölü Film Festivali 1-7 Eylül tarihlerin yapılacak. “Barışın dili ile barışa ithaf” sloganıyla yapılan festival kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Festivalin programına ilişkin bilgi veren festivalin

Barışın dili ile barışa ithaf

Paylaş

BAJAR Kültür Derneği ile Barış ve Sinema Derneğinin organizasyonuyla gerçekleştirilecek olan 2. Uluslararası Van Gölü Film Festivali 1-7 Eylül tarihlerin yapılacak. “Barışın dili ile barışa ithaf” sloganıyla yapılan festival kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Festivalin programına ilişkin bilgi veren festivalin genel yayın koordinatörlüğünde yer alan Bager Oğuz Oktay, festival için Kültür ve Turizm Bakanlığına proje dosyası gönderildiğini, Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi, Van Ticaret Odası, Van Şoförler Odasına desteklerde bulunulması için başvuru yapıldığını kaydetti. Bu yılki festivalin konusu ve teması bakımından hem de farklı etkinlikler olmasından kaynaklı daha güzel olacağını ifade eden Oktay, halkın kültür-sanat çalışmalarına ihtiyaç duyduğunu söyledi. Oktay, ekibiyle beraber çok iyi çalıştıklarını belirterek, herkesin, özellikle de gençlerin bu tür sanatsal çalışmalara sahip çıkmasını istedi.
Bu yılki festivalin temasının “Barışın dili ve barışa ithaf” olması nedeniyle ilginin daha fazla olacağını söyleyen Oktay, “Bunun sebebi bu topraklarda, bu bölgelerde 30 yıldır süren savaşın olması ve birkaç defa barışa yaklaşılmış olsa bile bu kadar yaklaşılmamış olmasıdır. Bu barış sürecinin geliştirilmesi, korunması ve bu barış durumuna destek verilmesi için bize düşen ne ise bu toplumsal duyarlılığımızı, festivali düzenleyen ekip olarak yapacağız” dedi.
Bir hafta sürecek olan festivalde, film gösteriminin yanı sıra sergi, konser ve seminerler de düzenlenecek. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Akademİda devam ediyor

SONRAKİ HABER

Kocaeli’de TEM’de kaza: İstanbul yönü ulaşıma kapandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa