30 Temmuz 2013 22:32

Kepsut'taki orman yangını 100 hektarlık alanda etkili oluyor

Balıkesir'in Kepsut ilçesine bağlı Sarıfakılar köyü yakınlarındaki ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Yaklaşık 100 hektarlık alanda etkili olan ve rüzgarın etkisiyle giderek büyüyen yangına, Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri ile çevre illerden çok

Kepsut'taki orman yangını 100 hektarlık alanda etkili oluyor

Paylaş
Balıkesir'in Kepsut ilçesine bağlı Sarıfakılar köyü yakınlarındaki ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Yaklaşık 100 hektarlık alanda etkili olan ve rüzgarın etkisiyle giderek büyüyen yangına, Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri ile çevre illerden çok sayıda ekip müdahale ediyor.
 
Saat 15.30 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle çıkan orman yangını, rüzgarın etkisiyle kısa zamanda geniş bir alana yayıldı. Köylülerin haber vermesiyle Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekipler yangına müdahale etti. 2 yangın söndürme uçağı, 4 helikopter ve 75'in üzerinde arazözle müdahale edilen yangın, bölgedeki yerleşim birimlerini tehdit ediyor.
 
Yangının büyümesi üzerine İzmir, Çanakkale, Bursa ve Manisa'dan da ekipler takviye olarak geldi. Yangında yüzlerce işçinin yanısıra köylüler de sündürme işine yardım ediyor. Yangının çıktığı noktaya yakın bulunan Ovacık ve Sarıçayır köyleri tedbiren jandarma tarafından boşaltıldı. Sarıçayır köyünde ise alevlerin bazı evlere zarar verdiği iddia edildi. Bu arada, alevlerin tehdit ettiği iki köyde bulunan bazı vatandaşlar jandarma ekiplerine ait araçla güvenli bir bölgeye nakledildi. (Balıkesir/CİHAN)
ÖNCEKİ HABER

Rojava'da bomba yüklü araç patladı: 15 yaralı

SONRAKİ HABER

Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili düzenleme hükümet gündeminde yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa