Bingöl

Bingöl'de 8 uzman çavuşun işine son verildi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Bingöl'de 16 yaşındaki E.A.'ya yönelik cinsel istismar ve tecavüz olayına ilişkin yürütülen soruşturmada 8 uzman çavuşun Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile ilişkilerine son verildiğini açıkladı.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, bu açıklamayı Twitter&r

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Bingöl'de 16 yaşındaki E.A.'ya yönelik cinsel istismar ve tecavüz olayına ilişkin yürütülen soruşturmada 8 uzman çavuşun Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile ilişkilerine son verildiğini açıkladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, bu açıklamayı Twitter’daki hesabından yaptı.

Yoğun protestolara konu olan kız çocuğuna yönelik cinsel istismar ve tecavüz soruşturmasına ilişkin bilgi veren Bakan Şahin, şöyle dedi:

"Bir konuda aldığım haberi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bingöl'de 8 uzman çavuşun bir kız çocuğuna tecavüz olayını biliyorsunuz. Bakanlık olarak davaya müdahil olup, tutuksuz yargılama kararına itiraz etmiş ve kaldırılmasını sağlamıştık. Davayı takip ediyorduk. Yargılama halen sürüyor. Devletimiz de kararlı tavrını sürdürüyor. Şu anda Jandarma Komutanlığı bu 8 kişinin işlerine son vermiş durumda." (ANKARA)

www.evrensel.net