30 Temmuz 2013 10:51

Bingöl'de 8 uzman çavuşun işine son verildi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Bingöl'de 16 yaşındaki E.A.'ya yönelik cinsel istismar ve tecavüz olayına ilişkin yürütülen soruşturmada 8 uzman çavuşun Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile ilişkilerine son verildiğini açıkladı.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, bu açıklamayı Twitter&r

Bingöl'de 8 uzman çavuşun işine son verildi

Paylaş

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Bingöl'de 16 yaşındaki E.A.'ya yönelik cinsel istismar ve tecavüz olayına ilişkin yürütülen soruşturmada 8 uzman çavuşun Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile ilişkilerine son verildiğini açıkladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, bu açıklamayı Twitter’daki hesabından yaptı.

Yoğun protestolara konu olan kız çocuğuna yönelik cinsel istismar ve tecavüz soruşturmasına ilişkin bilgi veren Bakan Şahin, şöyle dedi:

"Bir konuda aldığım haberi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bingöl'de 8 uzman çavuşun bir kız çocuğuna tecavüz olayını biliyorsunuz. Bakanlık olarak davaya müdahil olup, tutuksuz yargılama kararına itiraz etmiş ve kaldırılmasını sağlamıştık. Davayı takip ediyorduk. Yargılama halen sürüyor. Devletimiz de kararlı tavrını sürdürüyor. Şu anda Jandarma Komutanlığı bu 8 kişinin işlerine son vermiş durumda." (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

5 ilde Gezi operasyonları; çok sayıda gözaltı

SONRAKİ HABER

Antalya’da AKP üyesi 300 kişi İYİ Partiye katıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa