29 Temmuz 2013 15:30

Gençler Avrupa Şampiyonu

TÜRKİYE Genç Erkek Milli Takımı, Avrupa şampiyonu olarak bir ilki gerçekleştirdi. Bu kategorideki ilk altın madalyayı kazanan Türkiye’de Kenan Sipahi 19 sayı, 6 asist; Okben Ulubay 12 sayı, 4 ribaunt ve Metecan Birsen 11 sayı, 6 ribauntla mücadele etti.Final mücadelesine Cedi Osman’ın bulduğu 3 sayılık basketle başlayan Genç

Gençler Avrupa Şampiyonu

Paylaş

TÜRKİYE Genç Erkek Milli Takımı, Avrupa şampiyonu olarak bir ilki gerçekleştirdi. Bu kategorideki ilk altın madalyayı kazanan Türkiye’de Kenan Sipahi 19 sayı, 6 asist; Okben Ulubay 12 sayı, 4 ribaunt ve Metecan Birsen 11 sayı, 6 ribauntla mücadele etti.
Final mücadelesine Cedi Osman’ın bulduğu 3 sayılık basketle başlayan Genç Milli Erkek Takımı, özellikle ilk 5 dakikalık bölümde tutuktu. Rakip Hırvatistan ise hızlı hücumların yanı sıra Marinelli – Arapovic ikilisinin bulduğu sayılarla 9 sayılık farkı yakaladı (14-5). Hırvatistan, 6-0’lık seriyle farkı 10 sayıya kadar çıkarsa da Doğukan ve Kenan’ın sayılarıyla ilk periyot 22-16 sonuçlandı. İlk çeyrekte özellikle ribauntlarda sıkıntı yaşayan Türkiye, Berk Demir ve Okben Ulubay’ın üst üst bulduğu sayılarla 9-0’lık seri yakaladı ve maçta uzun süre sonra öne geçti (23-25). Ay yıldızlılar soyunma odasına ise 38-37 önde girdi.
Karşılaşmanın ikinci yarısının ilk bölümünde Genç milliler adına sahneye çıkan isim Kenan Sipahi oldu. Yetenekli oyuncu, bu bölümde 13 sayı üreterek takımın skor yükünü çekti. Üçüncü periyodun son saniyesinde ise Kartal Özmızrak’ın üçlüğü millileri 4. periyoda 55-61 önde götürdü.  Final periyoduna Metecan Birsen’in 3 sayılık basketiyle başlayan Genç Milliler, son çeyreğin hemen başında 11 sayılık farkı yakaladı (57-68). Hırvatlar farkı bir ara 4’e indirse de Özmızrak’ın asistiyle 3 sayılık basketi bulan Okben, farkı tekrar 9’a çekti (64-73). Kalan dakikalarda Türkiye, Hırvatistan’ın farkı kapatmasına izin vermedi ve rakibini 74-81 mağlup ederek Avrupa şampiyonu oldu. Milliler, tarihinde ilk kez Genç Erkekler kategorisinde altın madalyaya uzanmış oldu. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

UEFA’da yeni kararlar

SONRAKİ HABER

Hatay'da şiddetli yağış bentleri yıktı, bir mahalle su altında kaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa