29 Temmuz 2013 15:30

UEFA’da yeni kararlar

TÜRKİYE Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Prof. Dr. Emre Alkin, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) tarafından düzenlenen Genel Sekreterler Toplantısı’na katıldı.UEFA Euro 2016 ve FIFA Dünya Kupası 2018 elemelerinin tüm medya, tanıtım ve pazarlama dahil tüm ticari hakları merkezi satışa çıkarılacak. Hazırlık maçları da

UEFA’da yeni kararlar

Paylaş

TÜRKİYE Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Prof. Dr. Emre Alkin, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) tarafından düzenlenen Genel Sekreterler Toplantısı’na katıldı.
UEFA Euro 2016 ve FIFA Dünya Kupası 2018 elemelerinin tüm medya, tanıtım ve pazarlama dahil tüm ticari hakları merkezi satışa çıkarılacak. Hazırlık maçları da buna düzenlemenin kapsamında yer alacak. Eleme turu çekilişi, Fransa’nın Nice şehrinde 23 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirilecek. Tüm grup maçları, FIFA takvimine uygun olarak bilgisayar programı vasıtası ile belirlenecek. Diğer yandan maç takviminden hazırlık maçlar bölümü kaldırılacak ve maç haftalarındaki tüm günler tek veya ikili maçlar için ayrılabilecek. Bir milli takım, haftada ikiden fazla maç oynamayacak, ancak iki maçı arasında iki boş günü bulunacak.
UEFA Yönetim Kurulu müsabaka kuralları ise şöyle: Grup evresi sonunda 9 grup birincisi ve 9 grup ikincisi ile en iyi üçüncü doğrudan final turuna yükselecek. Kalan 8 üçüncü, 4 finalisti belirlemek için play-off oynayacak. Öte yandan federasyonların 25 Şubat 2014’e kadar müsabakaların oynanabileceği olası tüm statların listesini UEFA’ya bildirmeleri ve ev sahibi oldukları her bir maçtan 120 gün önce maç stadını teyit etmeleri de gerekecek. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Moskova derbisi CSKA Moskova’nın

SONRAKİ HABER

Yorum Basın Yayın işçileri ücretlerini istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa