Toprak altında kalan 2 işçi yaşamını yitirdi

Fotoğraf: Evrensel

Toprak altında kalan 2 işçi yaşamını yitirdi

Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde bir işhanı inşaatında meydana gelen göçük soncu 2 işçi yaşamını yitirdi, 1 işçi de yaralandı.Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde bir işhanı inşaatında işçilerin çalıştığı esnada göçük meydana geldi. İsnat duvarı için kalıp çakan

Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde bir işhanı inşaatında meydana gelen göçük soncu 2 işçi yaşamını yitirdi, 1 işçi de yaralandı.

Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde bir işhanı inşaatında işçilerin çalıştığı esnada göçük meydana geldi. İsnat duvarı için kalıp çakan işçilerden 3'ü bir anda üzerlerine kayan tonlarca toprağın altında kaldı. Toprak altında kalan işçilerden Mehmet Karasu (30) ile Kenan Toy (32) hayatını kaybetti. Toprak altından arkadaşlarının yardımıyla çıkartılan 46 yaşındaki Halil Doğan ise, götürüldüğü Nevşehir Devlet Hastanesi'nde hemen tedavi altına alındı. Halil Doğan'ın kalbinin durduğu, ancak doktorların çabasıyla yeniden yaşama döndürülmesine rağmen, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Yaşanan kaza sonrası olay yerine sevk edilen Ulusal Medikal Medikal Kurtarma (UMKE) ekiplerinin çalışmaları sonucunda toprak altından çıkarılan 2 işçinin cenazeleri de morga kaldırıldı. (Nevşehir/DİHA)

www.evrensel.net