25 Temmuz 2013 12:17

Ceylanpınar'da yaralanan çocuk yaşamını yitirdi

Serêkaniyê kentinde El Nusra Cephesi ile YPG güçleri arasında 16 Temmuz'da başlayan çatışmalar esnasında evinde oturduğu sırada başına isabet eden kurşunla ağır yaralanan Mehmet Gündüz isimli çocuk yaşamını yitirdi.Serêkaniyê kentinde El Nusra Cephesi ile YPG güçleri arasında çıkan ça

Ceylanpınar'da yaralanan çocuk yaşamını yitirdi

Paylaş

Serêkaniyê kentinde El Nusra Cephesi ile YPG güçleri arasında çıkan çatışmanın ardından, El Nusra Cephesi mensuplarının bulunduğu alandan ateş açılması sonucu kafasından ağır yaralanan 16 yaşındaki Mehmet Gündüz adlı çocuk, tedavi gördüğü Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Yoğun Bakım Ünitesi'nde yaşamını yitirdi. 16 Temmuz günü ilçenin sınıra en yakın mahallesi olan M. Akif Ersoy Mahallesi'nde evinde oturduğu sırada kafasına isabet eden mermiyle ağır yaralan Mehmet Gündüz kaldırıldığı Ceylanpınar Devlet Hastanesi'nde ilk müdahalesinin ardından Urfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Durumu ciddiyetini koruyan Gündüz, daha sonra ambulans uçak ile Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edilmiş ve burada 9 gün boyunca devam eden tedavinin ardından dün akşam yaşamını yitirdi. Uçakla Urfa'ya gönderilen Gündüz bugün yüzlerce kişinin katılımıyla Ceylanpınar İlçe Mezralığı'nda toprağa verildi.

Serêkaniyê kentine sıfır noktada bulunan Urfa'nın Ceylanpınar ilçesinde daha önce de kurşunların hedefi olan Mahsum Ertuğrul adlı çocuk yaşamını yitirmişti. Çatışmalar sırasında Ceylanpınar'dan gelen kurşunlar şu ana kadar 2 çocuğun ölmesine ve yine 2'si çocuk 3 yurttaşın yaralanmasına neden oldu. (Urfa/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

İspanya'da tren faciası: 80 ölü

SONRAKİ HABER

Tank Palet’in özelleştirilmesine karşı Sakarya’da miting yapılacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa