17 Mayıs 2011 05:43

Batman Cezaevi'nde 5 tutuklu süresiz açlık grevi başlattı

Batman M Tipi Kapalı Cezaevi'nde kalan 5 PKK'li tutuklu, artan askeri operasyonlar ve yaşamını yitiren HPG'liler için süresiz açlık grevi başlattı. Tutuklular ayrıca yas ilan ettiklerini ve hiçbir sosyal etkinliğe çıkmayacaklarını duyurdu.Batman M Tipi Kapalı Cezaevi'nde kalan 5 PKK'li tutuklu aileleri aracılığı ile yap

Batman Cezaevi'nde 5 tutuklu süresiz açlık grevi başlattı

Paylaş

Batman M Tipi Kapalı Cezaevi'nde kalan 5 PKK'li tutuklu, artan askeri operasyonlar ve yaşamını yitiren HPG'liler için süresiz açlık grevi başlattı. Tutuklular ayrıca yas ilan ettiklerini ve hiçbir sosyal etkinliğe çıkmayacaklarını duyurdu.

Batman M Tipi Kapalı Cezaevi'nde kalan 5 PKK'li tutuklu aileleri aracılığı ile yaptıkları açıklamada Şırnak'ın Uludere İlçesi kırsalında operasyon sonucu HPG'lilerin yaşamını yitirmesini kınamak ve askeri operasyonların durdurulması talebiyle süresiz dönüşümsüz açlık grevi başlattıklarını duyurdu. Açlık grevine giren tutukluların M. Suat Gürbüz, İbrahim Karaman, Mahsum Bilir, Azad Esin ve Mevlüt Tekin olduğu bildirildi. Tutuklular tarafından yapılan açıklamada HPG'liler için cezaevinde 3 günlük yas ilan edildiğini ve hiçbir sosyal aktiviteye çıkmayacaklarını belirtti.

PKK'li tutukluların açıklamasında, "Cezaevinde 3 günlük yas ilan edilmiştir. 12 gerillanın şehit düşmesinden dolayı hiçbir sosyal etkinlik yapılmamaktadır. Duruşmalara katılmamaktayız ancak zorla duruşmalara götürülüyoruz. Biz siyasi tavrımızı ortaya koyarak, ifade vermeyip siyasi savunmalarda bulunacağız. Mevcut yargı sistemi eleştirilerek, tavrımızı net bir şekilde ortaya koyacağız. Açlık grevimizin süresi belirsizdir. Tüm siyasi tutuklular bu şekilde demokratik direniş eylemlerine de destek vermektedirler" denildi. (Batman/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

ÖSYM'de fatura personele çıktı

SONRAKİ HABER

CHP'li Yüceer: Atanan her 100 öğretmenden 78’i güvencesiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa