IMF başkanı Kahn

IMF başkanı Kahn 'tacizden' tutuklandı

Cinsel taciz suçlamasıyla gözaltına alınan IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn, bir sonraki duruşmaya kadar tutuklanarak cezaevine gönderildi.Cinsel taciz iddiasıyla New York'ta gözaltına alınan IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn, ABD'nin New York kentinde ilk kez hakim karşısına çıktı. İddia makamı, IMF Başkanının tutukluluk halini

Cinsel taciz suçlamasıyla gözaltına alınan IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn, bir sonraki duruşmaya kadar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cinsel taciz iddiasıyla New York'ta gözaltına alınan IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn, ABD'nin New York kentinde ilk kez hakim karşısına çıktı. İddia makamı, IMF Başkanının tutukluluk halinin devamını isterken, savunma kefalet ücreti olarak 1 milyon dolar önerdi.
Hakim ise, savunmanın talebini reddetti ve Dominique Strauss-Kahn'ın bir sonraki duruşmaya kadar cezaevine gönderilmesi talimatını verdi.

Kahn'ın bir sonraki duruşmanın tarihi de 20 Mayıs olarak belirlendi. Strauss-Kahn'ın avukatı, müvekkilinin hakkındaki suçlamaları reddettiğini açıkladı. IMF başkanı, kaldığı oteldeki bir kadın görevliye tecavüze kalkışmakla suçlanıyor. (DİHA)

www.evrensel.net