Türk ve Demirtaş Hewler’e gitti

Türk ve Demirtaş Hewler’e gitti

ARALARINDA DTK ve BDP eş genel başkanlarının da bulunduğu 21 kişilik heyet, “Kürt Ulusal Konferansı”nın hazırlık toplantısına katılmak için Hewler’e gitti.PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın önerdiği ve uzun zamandır yapılması planlanan “Kürt Ulusal Konferansı”na ilişkin Federal Kürdistan Bölgesi Başkanı

ARALARINDA DTK ve BDP eş genel başkanlarının da bulunduğu 21 kişilik heyet, “Kürt Ulusal Konferansı”nın hazırlık toplantısına katılmak için Hewler’e gitti.
PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın önerdiği ve uzun zamandır yapılması planlanan “Kürt Ulusal Konferansı”na ilişkin Federal Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesut Barzani’nin çağrısının ardından Türkiye’den de 21 kişilik heyet Hewler’e geçti. Konferansın hazırlıklarına ilişkin ön toplantı olarak yorumlanan toplantıya katılmak için giden heyette, DTK Eş Başkanı Ahmet Türk, BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yanı sıra siyasi parti ve kurum temsilcileri de yer alıyor. 21 kişiden oluşan heyette şu isimler yer alıyor: DTK Eş Başkanı Ahmet Türk, BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP Milletvekili Mülkiye Birtane, KADEP Genel Başkanı Lütfi Baksi, DDKD Genel Başkanı İmam Taşçıer, Asrın Hukuk Bürosu’ndan Avukat Mazlum Dinç, Nurhayat Altun, DÖKH’ten Meryem Adıbelli, Figen Ekti, MEYA-DER’den Leyla Ayaz, KESK’ten Kasım Birtek, ÖSP Genel Başkanı Sinan Çiftyürek, Diyarbakır Baro Başkan Yardımcısı Nahit Eren, Azadi İnisiyatifi Genel Koordinatörü Adem Özcaner, İslami Hareketten Fikri Bozkurt, Dicle Fırat Diyalog Grubundan Nesimi Çimen, Kürt Demokrasi Platformundan Sertaç Bucak, İHD Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici, DTK’den Mehmet Baysal, Azize Abiş, Saliha Aydeniz.
Dün Federal Kürdistan Bölgesi’ne hareket eden heyet, gerçekleşen toplantıya katılacak.Toplantının ardından basın açıklamasının yapılması bekleniyor. (DiyarbakırDİHA)

www.evrensel.net