21 Temmuz 2013 15:52

Britanya’da kelebek sayımı başladı

BUTTERFLY Conservation Trust’ın bildirdiğine göre Britanya’da 11 Ağustos tarihine kadar sürecek kelebek sayımı başladı. İsteyen herkes, güneşli bir günde 15 dakika içinde karşılaştığı kelebekleri kaydederek sayımda yer alabilecek.Aralarında dünyaca ünlü yönetmen ve doğa bilgini David Attenborough’un da bulundu

Britanya’da kelebek sayımı başladı

Paylaş

BUTTERFLY Conservation Trust’ın bildirdiğine göre Britanya’da 11 Ağustos tarihine kadar sürecek kelebek sayımı başladı. İsteyen herkes, güneşli bir günde 15 dakika içinde karşılaştığı kelebekleri kaydederek sayımda yer alabilecek.
Aralarında dünyaca ünlü yönetmen ve doğa bilgini David Attenborough’un da bulunduğu pek çok ünlü vatandaşları kelebek sayımında yer almaya davet ediyor. David Attenborough yaptığı açıklamada kelebeklerin, temiz doğal çevrenin göstergesi olduğunu söyledi. Britanya’da kelebek sayısındaki düşüş, çevrede yaşanan sorunları ortaya koyuyor.
Butterfly Conservation Trust, geçen yıllarda gerçekleştirilen sayımlar sonucunda Britanya’daki kelebek popülasyonunda azalma olduğunun belirlendiğini açıkladı. Sayımlara göre 2011 yılında Britanya’da toplam 220 bin kelebek yaşıyordu. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Göz tembelliğinde erken tedavi çok önemli

SONRAKİ HABER

Dersim'de koruma altındaki vaşak silahla vurularak öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa