19 Temmuz 2013 15:50

Roj TV'nin yayınları iptal edildi

Mezopotamya Brodcasting'in Kopenhag Eyalet Mahkemesi'nin aldığı karara ilişkin Yüksek Mahkeme'ye yaptığı itiraza verilen cevapta, Roj TV'nin tüm yayınları iptal edildi.Mezopotamya Brodcaisting'in Kopenhag Eyalet Mahkemesi'nin aldığı karara ilişkin yaptığı itiraza cevap veren Yüksek Mahkeme, Roj TV'nin tüm yayınlarını iptal

Roj TV'nin yayınları iptal edildi

Paylaş

Mezopotamya Brodcaisting'in Kopenhag Eyalet Mahkemesi'nin aldığı karara ilişkin yaptığı itiraza cevap veren Yüksek Mahkeme, Roj TV'nin tüm yayınlarını iptal etti. Mahkeme Nûçe ve MMC kanallarının yayınlarının sürmesi talebiyle yapılan başvurunun görülmesi için de 10 milyon kron cezanın hafta başında ödenmesi şartını koydu.

Nûçe TV'de yayınlanan Aktuel programına katılan Mezopotamya Brodcasting Direktörü İmdat Yılmaz, "Bugün saat 12'de bize ilettikleri karara göre, Yüksek Mahkeme'ye gitme hakkımız 10 milyon kronluk cezanın ödenmesi şartı ile var. Dava cezayı ödediğimiz taktirde eyalet mahkemesinde görülebilir" dedi. Yılmaz, Roj TV'nin şu anda yayın yapmadığı için herhangi bir sakınca olmadığını belirtti. MMC ve Nûçe TV'nin ise şimdilik yayınına devam edebileceğini sözlerine ekledi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

BDP heyeti İmralı'ya gidecek

SONRAKİ HABER

Iğdır'da hayali seçmen vakası: Polis lojmanlarına 375 kişi kaydırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa