16 Mayıs 2011 08:48

Bakan Yıldız’dan şoven mesajlar

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Biz 782 bin kilometrekarenin bir karış toprağını tartışmaya açmayız. Bu konuda beklentisi olanlar varsa daha çok beklerler” dedi.Yıldız, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'ndeki büro mobilyaları üreten bir fabrikayı ziyaret ederek, işçilerle birlikte karavanadan yemek yedi. Tane

Bakan Yıldız’dan şoven mesajlar

Paylaş

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Biz 782 bin kilometrekarenin bir karış toprağını tartışmaya açmayız. Bu konuda beklentisi olanlar varsa daha çok beklerler” dedi.

Yıldız, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'ndeki büro mobilyaları üreten bir fabrikayı ziyaret ederek, işçilerle birlikte karavanadan yemek yedi. Taner Yıldız, burada yaptığı konuşmada, “Son günlerde Türklük kavramını değiştirmeye çalıştıkları yönünde propagandalar yapıldığını” söyledi. Böyle bir hesaplarının olmadığını belirten Yıldız, “Anayasa’da bu kavramların değiştirilmesiyle alakalı önceden yapılmış hiçbir hesabımız yok. Biz 782 bin kilometrekarenin bir karış toprağını tartışmaya açmayız. Bu konuda beklentisi olanlar varsa daha çok beklerler” açıklamasında bulundu.

“Türkiye'nin istikrarına vurulmak istenen balta kimin elindeyse ve nereden gelirse gelsin hiç fark etmez, hepsi karşısında bizi bulacak” diyen Yıldız şöyle devam etti: “30 yıldan beri o terör örgütüne tankla, tüfekle yeri geldiğinde bıçakla müdahale edildi. Bir şey eksik ki bu iş bitmedi.” (KAYSERİ)

ÖNCEKİ HABER

İstanbul'da oturma eyleminden sonra çatışma

SONRAKİ HABER

Adana'da yurt önünde yaşanan kazalar Meclis gündemine taşındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa