‘Profesöre’ bak

‘Profesöre’ bak

Alın size bir Türkiye manzarası...İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Profesör Doktor Recep Seymen, 3 Mayıs Türklük gününde İstanbul Üniversitesi’nde ülkücülerin düzenlediği eyleme katılıyor.Aynı zamanda MHP yöneticisi de olan Seymen merkez kampus

İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Profesör Doktor Recep Seymen, 3 Mayıs Türklük gününde İstanbul Üniversitesi’nde ülkücülerin düzenlediği eyleme katılıyor.

Aynı zamanda MHP yöneticisi de olan Seymen merkez kampuste yürüyüş yapan ülkücülerin en önünde yürüyor.

Ülkücülerin ellerinde taşlar var, bellerinde ise sallama bıçaklar, satırlar... Sanki yürüyüşe eyleme değil de adam öldürmeye gelmişler.

Eylem boyunca öğrencileri de taciz eden ülkücülere ne hocaları Seymen, ne de polis herhangi bir müdahale de bulunuyor.

İstanbul Üniversitesinin tüm fakültelerine öğrenciler üzerleri aranarak alınır. Hatta öğrencilerin farklı fakültelere girişleri dahi yasak. Buna karşı çıkan öğrencilere soruşturmalar açılıyor, cezalar veriliyor.

Ancak bu yürüyüş için üniversite dışından gelen ülkücülere ‘torpil’ geçilmiş olmalı...

Ellerinde taşlar ve bellerinde bıçaklarla üniversitede yürüyüş yapan ülkücülerin bunları içeri nasıl soktuğu ‘bilinmiyor.’

Ülkücülerin en önünde ise bir ‘profesörün’ yürümesi ve üniversite yönetiminin buna göz yummasıysa bu Türkiye manzarasının en vahim tablosu olsa gerek... Ne diyelim 'gününüz' kutlu olsun! (İstanbul/EVRENSEL)


O EYLEMDEN FOTOĞRAFLAR

1-Eli taşlı ülkücü

2-Gri kapüşonlunun cebinden taşan bıçağa dikkat!

3-'Profesör' Recep Seymen basına demeç veriyor...

 

www.evrensel.net