15 Temmuz 2013 15:15

BirGün’ün ‘Isıran Polis’ haberine soruşturma

İSTANBUL Cumhuriyet Savcılığı Basın Bürosu BirGün gazetesinin 1 Temmuz tarihinde yayımladığı “Taksim Meydanı’nda sivil polis eylemci ısırdı. Yakala Oğlum” haberiyle ilgili soruşturma başlattı.Savcı haberde kullanılan fotoğrafın gerçeğe aykırı olduğunu iddia etti. BirGün’e gönderilen tutanakta haber ve fotoğrafın

BirGün’ün ‘Isıran Polis’ haberine soruşturma

Paylaş

Savcı haberde kullanılan fotoğrafın gerçeğe aykırı olduğunu iddia etti. BirGün’e gönderilen tutanakta haber ve fotoğrafın “Somut bir olguya dayanmadığı ve gerçeğe aykırı olduğu” ifade edilerek fotoğrafta bulunan Polis Alpar Alpyürek’in söz konusu haber yoluyla hakarete uğradığı iddia edildi.

Soruşturma kapsamında haberde imzası bulunan Zeynep Kuray ve Onur Erem’ın Ceza Muhakemesi Kanunu’nun (CMK) 154. maddesine dayanılarak  zorla ifade vermesine karar verildi. Kuray ve Erem bugün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda ifade verdi.  Soruşturmayla ilgili Twitter’da #BirGünesahipçık hashtagi başlatıldı.

29 Haziran’da Taksim’de düzenlenen “Diren Lice Taksim Seninle” protestosuna polis müdahale etmiş, BirGün Gazetesi bir sivil polisin bir protestocuyu ısırdığı fotoğrafı 1 Temmuzda manşetine taşımıştı. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Behçet Uz işçileri işlerini istedi

SONRAKİ HABER

Urfa’da 3 ayrı bebeğin şüpheli ölümü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa