15 Mayıs 2011 09:15

Yaşa takılanlar Taksim’deydi

Emeklilikte yaşa takılanlar grubu yaşadıkları mağduriyeti Taksim’de protesto etti.  Facebook üzerinden örgütlenen ve sayıları on binleri bulan emeklilik yaşına takılanlar, 1999 yılında çıkarılan mezarda emeklilik yasasının kendilerini mağdur etmesini bu kez de Taksim’de kınadı.Galatasaray Lisesi önünde bir araya gele

Yaşa takılanlar Taksim’deydi

Paylaş

Facebook üzerinden örgütlenen ve sayıları on binleri bulan emeklilik yaşına takılanlar, 1999 yılında çıkarılan mezarda emeklilik yasasının kendilerini mağdur etmesini bu kez de Taksim’de kınadı.

Galatasaray Lisesi önünde bir araya gelen mağdurlar attıkları sloganlarla sorunlarının çözülmesini istedi. Burada açıklama yapan Serpil Şahin, kademeli emeklilik yaşına takıldıkları için emekli olamadıklarını dile getirdi. “İlk olarak 1999 yılında çıkarılan yasa iptal edildi sonra 2002’ede meclisten tekrar geçti” diyen Şahin, AKP hükümeti tarafından çıkarılan yasanın binlerce kişiyi mağdur ettiğini ve mağduriyetleri giderilene kadar eylemlerinin devam edeceğini ifade etti. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Setten alındı cezaevine götürüldü

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa