11 Temmuz 2013 06:17

Federal Kürdistan halkı: Hükümet sınır kapısını açsın

Federal Kürdistan Bölgesi halkı, Rojava'ya açılan sınır kapısının kapatılmasına tepkilerini dile getirerek, bir an önce sınır kapısının açılmasını ve Rojava'ya yardımların ulaştırılmasını istedi.Rojava Sınır Kapısı'nın kapatılmasına ilişkin Federal Kürdistan Bölgesi'nde halkın tepkisi devam ediyor. Fed

Federal Kürdistan halkı: Hükümet sınır kapısını açsın

Paylaş

Federal Kürdistan Bölgesi halkı, Rojava'ya açılan sınır kapısının kapatılmasına tepkilerini dile getirerek, bir an önce sınır kapısının açılmasını ve Rojava'ya yardımların ulaştırılmasını istedi.

Rojava Sınır Kapısı'nın kapatılmasına ilişkin Federal Kürdistan Bölgesi'nde halkın tepkisi devam ediyor. Federal Kürdistan Bölgesi'nin Rojava'ya açılan sınır kapısının kapanmasından rahatsız olan yurttaşlar, Federal Kürdistan hükümetinin bir an önce sınır kapısının açılmasını ve Rojava'ya yardımların götürülmesini istedi. Şukrullah Mistefa isimli yurttaş, Federal Kürdistan hükümetinin Rojava'ya destek vermesini istediklerini söyleyerek, "Bu konuda hükümetin üzerine büyük görevler düşüyor. Artık sınır kapısı bütün Kürtlere açılmalıdır" dedi.

Yurttaşlardan Seediye Hemed Emîn ise, Kürt halkının Rojava'ya yardımda bulunması gerektiğine işaret ederek, "Kürdistan hükümeti Rojava'ya giden sınır kapısını artık açmalıdır. Biz Kürt halkı olarak, Rojava halkına destek veriyoruz" diye belirtti. Yurttaşlardan Selma Seediye de, Federal Kürdistan hükümetinin Rojava Sınır Kapısı'na yönelik tutuma tepkisini dile getirerek, "Rojava Kürdistanı'nda yaşayan halk da Kürttür. Federal Kürdistan hükümeti sınır kapısını açmalıdır. Çünkü onlarda Kürttür ve bizim kardeşlerimizdir" diye konuştu.

Aheng Ziyad isimli yurttaş ise, bir Kürt olarak Federal Kürdistan hükümetinin bütün Kürtlere yardımcı olmasını talep ettiklerini kaydederek, şunları söyledi: "Biz bütün Kürtler kardeşiz. Biz eğer birbirimize yardım etmezsek, hiçbir zaman birlik olamayız. Birbirimize yardım etmeliyiz ki, bağımsız olalım. Bütün Kürtler, Rojava Kürdistanı'na destek sunmalıdır."

Yurttaşlardan Firat Mistefa ise, Kürt halkına ve Federal Kürdistan hükümetine çağrıda bulunarak, "İsteğimiz şudur ki, bütün Kürtler ve Federal Kürdistan başkanı Rojava halkına destek sunmasıdır. Hükümet sınır kapısını açmalı ve yardımlara bir an önce başlamalıdır. Rojava'ya gıda ve eşya göndermeli çünkü onlar da bizim gibi Kürtler ve insanlar" dedi. (Hewler/DÎHA)

ÖNCEKİ HABER

200 işçi greve başladı

SONRAKİ HABER

Yunanistan'da Çipras hükümeti güvenoyu aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa