11 Temmuz 2013 05:18

Korkmaz yürüyüşüne polis müdahalesi

Yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz (19) için Hatay merkezde yapılmak istenen fakat polis müdahalesi ile çatışmaya dönüşen yürüyüş sonrası başlayan olaylar gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.Gezi Parkı eylemlerine destek amaçlı 2 Haziran'da Eskişehir'de düzenlenen yürüyüşte polis m&uum

Korkmaz yürüyüşüne polis müdahalesi

Paylaş

Yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz (19) için Hatay merkezde yapılmak istenen fakat polis müdahalesi ile çatışmaya dönüşen yürüyüş sonrası başlayan olaylar gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Gezi Parkı eylemlerine destek amaçlı 2 Haziran'da Eskişehir'de düzenlenen yürüyüşte polis müdahalesinden kaçarken kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğrayarak beyin kanaması geçiren ve dün tedavi gördüğü Osmangazi Üniversitesi Hastanesi'nde yaşamını yitiren 19 yaşındaki Anadolu Üniversitesi öğrencisi Ali İsmail Korkmaz için Hatay'da yapılmak istenen yürüyüşe polis müdahale etti. Uğur Mumcu Bulvarı'nda biraraya gelen yüzlerce kişi kent merkezine doğru yürüyüşe geçti. Açıklamalara kapatılan Saray Caddesi'nde yürüyüşlerini sürdüren kitle, polis tarafından yüzlerce çevik kuvvet ve onlarca zırhlı müdahale aracı ile Armutlu Mahallesi çıkışında durduruldu. Polis yetkilileri ile yapılan görüşmenin sonuç vermemesi üzerine polis barikatını aşarak, yürüyüşüne devam eden gruba polis tazyikli su ile müdahale etti. Kitlenin de taşlar ile karşılık vermesi üzerine kısa sürede çatışmaya dönen olaylarda, kitle Armutlu Mahallesi BP kavşağında kalas, çöp konteynerleri, taş ve metal eşyalardan barikat kurdu. Kurulan barikatı yıkmak için bu kez onlarca gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale eden polise, eylemci grup "Bize gücünüz yetmez faşist polisler" sloganları ile karşılık verdi. 15 kişinin yaralandığı ve çok sayıda kişinin ise gözaltına alındığı öğrenilen olaylar gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Öte yandan 2 Haziran'dan bu yana tedavi gördüğü Osmangazi Üniversitesi Hastanesi'nde dün yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz'ın (19) bugün Hatay merkeze bağlı Ekinci Beldesi'nde toprağa verileceği öğrenildi.

ÖNCEKİ HABER

Utanç davasında 46 yıl 8 ay hapis ceazası

SONRAKİ HABER

Burkina Faso'da hükümet istifa etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa