10 Temmuz 2013 12:27

‘Yeryüzü sofrası’na tek satır yok!

TMSF’nin el koyduğu Akşam gazetesi, hükümet yandaşlığında ‘hızını’ arttırdı.Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya’nın kovulup AKP Eski Milletvekili Mehmet Ocaktan’ın atanmasıyla gazetenin yayın çizgisi değişti. Gazetenin çok sayıda yazarı işten atıldı.Akşam, diğer yandaşlara uyarak;

‘Yeryüzü sofrası’na tek satır yok!

Paylaş

Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya’nın kovulup AKP Eski Milletvekili Mehmet Ocaktan’ın atanmasıyla gazetenin yayın çizgisi değişti. Gazetenin çok sayıda yazarı işten atıldı.

Akşam, diğer yandaşlara uyarak; dün Taksim’de yapılan Yeryüzü İftarı’nı tek satırla dahi okuyucularına duyurmadı.

YENİ ŞAFAK’IN GÖRMEDİĞİ MÜSLÜMANLAR

Hükümete en yakın gazete olan Yeni Şafak da Yeryüzü İftarı’nı görmezden geldi. Her iki gazete de; ‘Taksim’de iftar’ diye belediyenin iftarını haberleştirdi. Star’la Yeni Akit’in aynı haberle manşet hazırlaması da dikkat çekti.

MARJİNALLER SATIŞI DURDURMUŞ!

Ayrıca Star ve Yeni Akit, Taksim’de esnafların para kazanamamasının nedeninin ‘marjinal gruplar’ olduğunu iddia etti. Yaklaşık 1 aydır Taksim’de süren polis şiddetinden bahsetmeyen 2 gazete, Taksim’i Gezi için eylem yapan vatandaşların karıştırdığını söyledi. Akit, ‘Çapulcular illallah dedirtti’ derken, Star da, “Taksim Taksim olalı böyle eziyet görmedi’ dedi.
(MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Yolsuzluk yol alıyor

SONRAKİ HABER

‘Sinyalizasyona gerek yok’ ikramlara milyonlar var!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa