09 Temmuz 2013 10:27

IMF’den ABD’ye kesinti uyarısı

ULUSLARARASI Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, ABD’yi federal bütçe kesintileri konusunda uyardı. ABD’de ise kesintiler başladı. Savunma sanayi çalışanları artık haftada bir gün zorunlu izne çıkacak.IMF Başkanı Christine Lagarde, ABD’nin küresel ekonomideki ağırlığını dikkate alması gerektiği ve bu yüzden

IMF’den ABD’ye kesinti uyarısı

Paylaş

ULUSLARARASI Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, ABD’yi federal bütçe kesintileri konusunda uyardı. ABD’de ise kesintiler başladı. Savunma sanayi çalışanları artık haftada bir gün zorunlu izne çıkacak.
IMF Başkanı Christine Lagarde, ABD’nin küresel ekonomideki ağırlığını dikkate alması gerektiği ve bu yüzden federal bütçe kesintilerinin uygunsuz bir önlem olduğunu söyledi.
Washington Mart ayında aldığı bir kararla ülke genelinde bütçe kesintilerine gitmeye karar verdi. Bu yerel yönetimlerin yaptığı harcamaları kesmesi ya da bütçelerini küçültmesi anlamına geliyor.
Uzmanlar bu durumda uçuş kontrol uzmanlarının çalışma sürelerinin azalmasından, ABD Donanması’ndaki uçakların azaltılması ve de çiftçilere verilen desteğin azaltılması kadar pek çok önlemin gündeme gelebileceğine işaret ediyor.
ABD’de savunma sanayi çalışanları haftada bir gün zorunlu izne çıkartılacak. ABD’de Mart ayında devreye giren federal bütçe kesintileri çerçevesinde, toplam 650 bin savunma sanayi çalışanları bugün itibariyle haftada bir gün ücretsiz izin yapmak zorunda. Bu adımla, savunma sanayinde 1.8 milyar dolarlık bir tasarruf hedefleniyor. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

‘İş cinayeti kanun beklemiyor’

SONRAKİ HABER

‘Rus uçakları İdlib’e hava saldırısı düzenledi’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa