Halk, çeteleşmeye karşı birleşti

Halk, çeteleşmeye karşı birleşti

Karadolap Mahallesi halkı, yaptığı açıklamayla mahallelerindeki çeteleşmeye karşı mücadele çağrısı yaptı.Son dönemde Eyüp’ün Karadolap ilçesinde çeteleşme sonucu şiddet olaylarının artması dikkat çekiyor. Yaşanan olaylara tepki gösteren mahalle halkı da Eyüp-Alibeyköy Dayanışma İnisiyat

Son dönemde Eyüp’ün Karadolap ilçesinde çeteleşme sonucu şiddet olaylarının artması dikkat çekiyor. Yaşanan olaylara tepki gösteren mahalle halkı da Eyüp-Alibeyköy Dayanışma İnisiyatifi altında toplanarak mücadele ediyor. İnisiyatifin yaptığı açıklamada mahallelerde var olan çetelere göz yumulduğu belirtilirken, Gezi direnişinden sonra Karadolap parkında yapılan forumların da tehdit altında olduğu vurgulandı. Açıklamada “Bunu hiç kimse görmezden gelemez ve yok sayamaz” denildi.

Bütün çetelerin halk tarafından bilindiği belirtilen açıklamada “Biz birlik olursak kentsel dönüşümle evlerimize, mahallelerimize el koyamayacaklar. Biz birlik olursak yağma, rant politikalarını uygulayamayacaklar. Eskisinden daha umutlu, daha moralli, daha güçlüyüz. Herkesi bu güce katılmaya, sorunlarını bu meşru, eşit, özgür  platforma taşıyıp, burada çözüm bulmaya çağırıyoruz. Bir olalım, iri olalım, diri olalım. Tüm halkımızı yozlaşmaya ve çeteleşmeye karşı mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz” ifadeleri yer aldı.

İnisiyatifin içinde CHP, BDP, EMEP, HDK, ÖDP, TKP, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Birleşik Esnaf Derneği, Tükoder ve yöre dernekleri yer alıyor. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net