14 Mayıs 2011 10:36

Birdal: AKP yoksulluğu arttırdı

Antep’te Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku Bağımsız Milletvekili Adayı Akın Birdal, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Birdal için açılan seçim bürolarının açılışları mitinge dönüşüyor. Açılışlarda konuşan Birdal, AKP’nin iki yüzlü politikalarına değinerek

Birdal: AKP yoksulluğu arttırdı

Paylaş
İnanç Yıldız

Şehitkâmil ilçesi 8 Şubat Mahallesi’ndeki mitinge BDP Eş Genel Başkanı Filiz Koçali, Blokun Antep Adayı Akın Birdal ve blok bileşenlerinin olduğu siyasi parti temsilcileri de katıldı.

Seçimlerde iki cephenin var olduğunu belirten Filiz Koçali, bir tanesinin Kato dağını bombalayanların yani AKP, CHP, MHP gibi birbirinin aynısı partilerin, diğerinin de özgürlüğün, barışın, eşitliğin cephesi yani halkın bloku olduğunu söyledi.

DEMOKRATİK ÇÖZÜM BÜROLARI

Çözümün eşiğine geldiklerini söyleyen Koçali, demokratik direniş haklarını en sonuna kadar kullanıp çözümü kendi elleriyle yaratacaklarını, ev ev dolaşarak AKP’nin ikiyüzlülüğünü teşhir edeceklerini söyledi. Milli Güvenlik Kurulu kararlarına değinen Koçali, sivil direniş hakkını kullanan sivillere saldıracaklarını söyleyerek, eş zamanlı olarak Demokratik Çözüm çadırlarına saldırıların olduğu ancak birçok ilde çadırları kaldıramadıklarını belirtti. “Seçim bürolarımız Demokratik Çözüm Çadırlarımız olacak” diyen Koçali, Antep’ten Akın Birdal’ın Meclise gönderilmesi sözü alarak konuşmasını bitirdi.

Yaşanan baskılara değinen Akın Birdal, AKP ve Başbakana yüklendi. Başbakanın iki İstanbul yapacağına dair sözlerini hatırlatan Birdal, şöyle konuştu: “İki Türkiye, iki Dîlok(Antep) yarattılar. Bakın marka şehir Dîlok’un bir vitrini var. Bütün uluslararası markaların vitrine sunulduğu. Bir de Şehitkâmil ve Şahinbey’deki yoksulluğun, işsizliğin ama onurun, direnişin fotoğrafı var. 12 Haziranda yol kavşağında olacağız. Biri sağa, biri sola gidecek. Sağı gösteren tabela da Devlet Mahallesi yazıyor olacak yani AKP, CHP, MHP birbirisinin aynı partiler. Ama solu işaret eden tabela halkın olacak yani özgürlüğe, barışa, kardeşliğe, eşitliğe giden yol. Vereceğiniz her oy bu kanalı açacak Başbakanın İstanbul kanalını değil. Konuşmaların ardından Filiz Koçali seçim bürosu açılışını gerçekleştirdi.

BELEDİYE İŞ’E ZİYARET

Diğer yandan Birdal BDP İl Eş başkanı Bedran Fermanoğlu, EMEP İl Başkanı Mecit Bozkurt, EMEP GYK Üyesi Mehmet Türkmen, EDP İl Başkanı Emin Nesanır’la birlikte Belediye-İş Antep Şubesini ziyaret etti.

Birdal ve beraberindekiler, Şube Başkanı Ahmet Gökalp ve şube yöneticileri tarafından karşılandı. Torba yasayla beraber belediye işçilerinin hak gasplarına değinen Birdal, saldırılara karşı birlikte mücadele edilmesi gerektiğini söyledi. Seçim politikalarını anlatan Birdal, Belediye-İş üyelerinden destek istedi. (Gaziantep/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Arınç, Kürt sorununun şifresini çözdü!

SONRAKİ HABER

AKP Cihanbeyli ilçe yönetimi istifa etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa