06 Temmuz 2013 14:43

Büyük final

Tenis severlerin yakından takip ettiği, teniscilerin ise hayallerini süslediği Wimbledon’da finalin adı: Andy Murra – Novak Djokovic.Yarı finalde karşılaştığı Jerzy Janowicz’i 7-5/4-6/4-6/3-6 ile geçen Andy Murray, iki yıl üst üste finale kalmayı başardı. Geçtiğimiz yıl finalde Roger Federer’e kupayı kaptıran Murray, bu

Büyük final

Paylaş

Tenis severlerin yakından takip ettiği, teniscilerin ise hayallerini süslediği Wimbledon’da finalin adı: Andy Murra – Novak Djokovic.
Yarı finalde karşılaştığı Jerzy Janowicz’i 7-5/4-6/4-6/3-6 ile geçen Andy Murray, iki yıl üst üste finale kalmayı başardı. Geçtiğimiz yıl finalde Roger Federer’e kupayı kaptıran Murray, bu yıl kupayı kaldırmaya kararlı gözüküyor. Psikolojik olarak çok çabuk oyundan düşen Murray’in, Djokovic karşısında en büyük dezavantajı, Djokovic’in çok dayanıklı ve inatçı olması. Djokovic, oyun tarzıyla Murray’i sık sık oyundan düşürmek ve kupaya uzanmak isteyecektir. Sakatlıklarla bir çok kez başı belaya giren Murray’in ise en büyük avanatjı, sık sık çizgi dibine paralel gönderdiği toplarla rakibi yorması.
Çekiç gibi servisleri ve etkili forehandleri ile sakatlıklar yaşadığı maçlarda dahi unutulmayacak maçlar çıkartan Djokovic, en son 2011 yılında kupaya uzanmayı başarmıştı. 26 yaşındaki Britanyalı tenisçi ise yalnızca geçtiğimiz yıl finalde oynamaya hak kazanmıştı.
Finalde Djokovic’in sakatlığının tekrarlaması ihtimali Murray’i maçın favorisi yapacaktır. Ancak iki el üst üste çizgiye paralel yolladığı toplar dışarı çıkarsa Murray’in toparlanması zor olacaktır. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Akşam’da bir ayrılık daha

SONRAKİ HABER

İDO ve BUDO'dan sefer iptalleri (16 Ocak 2019)

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa