İndirim yetmez parasız olmalı

İndirim yetmez parasız olmalı

MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek, sürücü ehliyetlerinin yenilenmesi için alınması planlanan 101 liralık ‘değerli kağıt’ ücretinin yeniden gözden geçirileceğini duyurdu. Tüketici Dernekleri ise ehliyet değiştirme bedelinde indirim değil, ücretsiz olmasını talep ediyordu.Bakan Şimşek, Twitter hesabından yaptığı a&cce

MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek, sürücü ehliyetlerinin yenilenmesi için alınması planlanan 101 liralık ‘değerli kağıt’ ücretinin yeniden gözden geçirileceğini duyurdu. Tüketici Dernekleri ise ehliyet değiştirme bedelinde indirim değil, ücretsiz olmasını talep ediyordu.
Bakan Şimşek, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Plan ve Bütçe Komisyonu başkanımız ile konuştum. Ehliyet yenileme ücreti yeniden gözden geçirilecek ama ücret, maliyetin altında olmayacak” ifadelerini kullandı. Meclis Genel Kurulunda görüşmeleri devam eden torba kanun tasarısıyla, 24 milyon ehliyetin değiştirilmesi planlanıyor. Değişiklik için ise, 101 lira ‘değerli kağıt’ masrafı alınacağı açıklanmıştı. (HABER MERKEZİ)
 

www.evrensel.net