05 Temmuz 2013 10:43

Taksim Gezi’de yaşanan olaylar

Taksim’de bir ağaç için herkes sokağa çıktı. Herkes İstanbul, Taksim Gezi Parkı’na gitti. Polisler bizlere TOMA’larla, tazyikli suyla ve biber gazıyla saldırdı. Sonra Ankara ayaklandı ve Kızılay’da eylem yaptı. Polisler oraya da saldırdı. Bir polis Ethem diye bir gence ateş etti. Ethem beyin kanamasından öldü. 1 aydır Ege

Taksim Gezi’de yaşanan olaylar

Paylaş
Orçun Uslu

Taksim’de bir ağaç için herkes sokağa çıktı. Herkes İstanbul, Taksim Gezi Parkı’na gitti. Polisler bizlere TOMA’larla, tazyikli suyla ve biber gazıyla saldırdı. Sonra Ankara ayaklandı ve Kızılay’da eylem yaptı. Polisler oraya da saldırdı. Bir polis Ethem diye bir gence ateş etti. Ethem beyin kanamasından öldü. 1 aydır Ege Mahallesi “Faşizme karşı omuz omuza” pankartıyla Tuzluçayır’a yürüyor. Ve bir çok ilde yürüyüş yapılıyor. Polisler bizlere her yerde saldırıyor. Buna “dur” demek için, AKP Hükümetine “hayır” demek için herkesi sokaklara, alanlara çağırıyoruz. Polislere “Ben emir verdim” diyen Başbakana sesimizi duyurmak için herkesi yürüyüşlere, mitinglere çağırıyoruz.
Ben bu yazımı kimseden yardım almadan, yaşamış olduğum olaylardan etkilenerek kendi düşüncelerimi yazdım. Ben 8 yaşındayım. 3’üncü sınıfa geçtim.
Faşizme ölüm, halka hürriyet

*Mamak/Ankara

ÖNCEKİ HABER

Festival öncesi OHAL görüntüleri!

SONRAKİ HABER

Trafoya girdiler, akıma kapıldılar: 1 ölü, 1 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa