04 Temmuz 2013 13:33

PKK'den 'misilleme' iddiası

PKK gerillalarının Diyarbakır’ın Hani ilçesine bağlı bir karakola yönelik düzenlediği saldırıda bir askerin öldüğü öne sürüldü. Diyarbakır Valiliği ise "Taciz ateşi açıldı ancak ölü ya da yaralı yok" dedi.Fırat Haber Ajansı’nın HPG-BİM'e dayanarak geçtiği habere gö

PKK'den 'misilleme' iddiası

Paylaş

Fırat Haber Ajansı’nın HPG-BİM'e dayanarak geçtiği habere göre eylemin 28 Haziran günü Lice ilçesine askerlerin halka ateş açarak bir kişiyi yaşamını yitirmesine misilleme olarak gerçekleştirildiği açıklandı.

Karakola saldırının 3 Temmuzda yapıldığı bir askerin yaşamını yitirdiği açıklandı. Aynı açıklamada, son günlerde  bazı alanlardaki askeri hareketlilik ve top saldırıları hakkında da bilgi verildi.

Konuya ilişkin Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada; 3 Temmuz günü saat 18.50 sıralarında PKK'liler tarafından Hani Topçular Jandarma Karakol Komutanlığı'na yönelik uzun namlulu silahlar ile taciz ateşi açıldığı belirtildi. Taciz ateşinin, karakolda bulunan askerlerin de karşılık vermesi üzerine kısa süren çatışmaya dönüştüğünün belirtildiği açıklamada, ölen ya da yaralananın olmadığı ifade edilerek olayın hemen ardından bölgede askeri operasyon başlatıldığı kaydedildi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Ağbaba’dan şiddet mağduru sağlık emekçilerine destek

SONRAKİ HABER

Endonezya'da 6,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa