03 Temmuz 2013 13:15

Ethem’in adı artık parkta yaşayacak

Çankaya Belediyesi Sivas Katliamı’nın 20. yılı anısına hizmete girecek olan 2 Temmuz Parkı’nın ardından, bir de Gezi Parkı eylemlerinde polis saldırısı sonucu hayatını yitiren Ethem Sarısülük için de park yaptıracak.2 Temmuz Parkı bir hafta içinde tamamlanacak ve parkın resmi açılışı Temmuz ya da Ağustos aylarında g

Ethem’in adı artık parkta yaşayacak

Paylaş

Çankaya Belediyesi Sivas Katliamı’nın 20. yılı anısına hizmete girecek olan 2 Temmuz Parkı’nın ardından, bir de Gezi Parkı eylemlerinde polis saldırısı sonucu hayatını yitiren Ethem Sarısülük için de park yaptıracak.

2 Temmuz Parkı bir hafta içinde tamamlanacak ve parkın resmi açılışı Temmuz ya da Ağustos aylarında gerçekleştirilecek. Dikmen Malazgirt Mahallesi’nde Ankara’ya hakim geniş manzarası ile konuşlanan 2 Temmuz Parkı, 11 bin 192 metrekare alanda inşa edildi. Tören alanı, amfi tiyatro çocuk oyun alanı, yürüyüş yolları, seyir teraslarının bulunduğu alanda, 33 Sivas şehidi ve Pir Sultan Abdal’ı betimleyen bir anıt da yer alacak. Anıtpark niteliğinde yapılandırılan 2 Temmuz Parkı, nüfusun bir hayli yoğun olduğu Dikmen Bölgesi’nde çok sayıda sanatsal etkinliğe de ev sahipliği yapacak.

GEZİ PARKI DİRENİŞİ UNUTULMASIN DİYE

Öte yandan Çankaya Belediyesi, Meclis Toplantısı’nda, Taksim Gezi Parkı eylemlerinde polis şiddeti sonucu hayatını kaybedenlerin isimlerinin Çankaya parklarına verilmesi yönünde karara varıldı.Taksim Gezi Parkı eylemlerinde polisin aşırı şiddet uygulaması sonucu yaşamını yitiren Ethem Sarısülük (Ankara), Mehmet Ayvalıtaş (İstanbul), Abdullah Cömert (Hatay) ile polis memuru Mustafa Sarı (Adana) ve Taksim Gezi Parkı isimlerinin, yapımı tamamlanmak üzere olan ve yeni yapılacak parklara verileceğini belirten Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, “Türkiye tarihine geçecek ve hafızalardan silinmeyecek Gezi Parkı olaylarını, Çankaya’da da unutturmamak adına bu kararı aldıklarını” söyledi. Tanık, Taksim Gezi Parkı adının da Çankaya’da sembol olarak yer alacağını da vurguladı. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Doğa düşmanı yasa iptal edilsin

SONRAKİ HABER

Denizli'de midibüs kaza yaptı: 12 öğrenci yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa