01 Temmuz 2013 11:14

Zulme karşı direniş bayrağı

AVCILAR ve Esenyurt halkı da Yeşilkent 2 Temmuz Parkı’ndaki anma etkinliğinde bir araya geldi. Salı Pazarı ve Bereket Pastanesi önünde buluşan kitle sloganlarla parka yürüdü.Saygı duruşuyla başlayan anmada ilk olarak Sivas’ta ve Gezi direnişinde ölenlerin isimleri okundu. Yapılan açıklamada “AKP iktidarı ile baskıcı rej

Zulme karşı direniş bayrağı

aciklama1

Paylaş

AVCILAR ve Esenyurt halkı da Yeşilkent 2 Temmuz Parkı’ndaki anma etkinliğinde bir araya geldi. Salı Pazarı ve Bereket Pastanesi önünde buluşan kitle sloganlarla parka yürüdü.

Saygı duruşuyla başlayan anmada ilk olarak Sivas’ta ve Gezi direnişinde ölenlerin isimleri okundu. Yapılan açıklamada “AKP iktidarı ile baskıcı rejime duyulan öfke, Alevileri de sokağa dökmüştür. Aleviler susmadı, susmayacak. Haklı bir davanın savunucusu olmaya devam edecektir. Bu davada bedel ödedik. 2 Temmuz 1993’te Sivas Madımak Oteli’nde yitirdiğimiz canlarla birlikte Gezi direnişinde yaşamını yitiren Mehmet Ayvalıtaş, Abdullah Cömert ve Ethem Sarısülük’ün zulme karşı direniş bayrağının taşıyıcılarıyız” denildi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Aleviler Samsun’da buluştu

SONRAKİ HABER

CHP'li Özel: Tüm diktatörler en çok meydanlardan korkar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa