01 Temmuz 2013 10:12

KITKA, Laz müziği çalışacak

GOLA Derneğinin düzenlediği Yeşil Yayla Kültür, Sanat ve Çevre Festivali’nde uzun yıllardır devam eden “Karadeniz Kadın Sahnesi” kapsamında gerçekleştirilecek etkinlik, 5 Temmuz akşamı saat 19.00’da Ezmoce Köy Evinde başlıyor.Balkan, Doğu Avrupa, Rusya ve Kafkas kadın söyleme gelenekleri ve yerleşik müzikleri

KITKA, Laz müziği çalışacak

Paylaş

GOLA Derneğinin düzenlediği Yeşil Yayla Kültür, Sanat ve Çevre Festivali’nde uzun yıllardır devam eden “Karadeniz Kadın Sahnesi” kapsamında gerçekleştirilecek etkinlik, 5 Temmuz akşamı saat 19.00’da Ezmoce Köy Evinde başlıyor.
Balkan, Doğu Avrupa, Rusya ve Kafkas kadın söyleme gelenekleri ve yerleşik müzikleri araştırarak çalışmalar yapan Amerikalı kadın vokal grubu KITKA, geleneksel Laz müziği üzerine atölyeler yapmak için Arhavi’ye geliyor. Yaptıkları farklı kültür müziklerini bugüne kadar 7 albümde toplayan KITKA; Gola Derneğinin ev sahipliğinde geleneksel Laz müziği söyleme teknikleri çalışacak. Tüm çalışma süreci 5 Temmuz akşamı Müzisyen Birol Topaloğlu’nun Arhavi’de açtığı yeni mekanı Ezmoce Köy Evi’nde sahnelenecek. KITKA ile beraber sahnede; Laz kadın sanatçılar; Eka (S. Refika Kadıoğlu), Dalepe Nena Grubundan Mine Kalaycı, Elif Taşkın, Yasemin Taşkın, Burcu Demir’in yanı sıra Mabira Güler Topaloğlu ve Gürcistan’ın sınır köyü Sarpi’de yaşayan Sarpuli Trio grubunun kurucu solistlerinden Lily Abdulisi yer alacak.(KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Zerre’ye Moskova’dan ödül

SONRAKİ HABER

Granito Girarto işçileri maaş ve tazminatlarını istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa