30 Haziran 2013 12:05

Dikmen hem direniyor hem geleceği tartışıyor

ANKARA’da her akşam yürüyüş ve polis şiddeti ile gündeme gelen Dikmenliler önceki akşam Aşık Mahsuni Şerif Parkı’nda forumda biraraya geldiler.Ailecek katılımların olduğu forumda, yerellerde örgütlenme tartışıldı, 2 Temmuz’da Sivas’ta yaşamını yitirenler için  yapılacak olan anma etkinliğinin hazırl

Dikmen hem direniyor hem geleceği tartışıyor

Paylaş

Ailecek katılımların olduğu forumda, yerellerde örgütlenme tartışıldı, 2 Temmuz’da Sivas’ta yaşamını yitirenler için  yapılacak olan anma etkinliğinin hazırlıkları konuşuldu.
Bir avukat Gezi protestolarında tutuklananların selam gönderdiğini belirterek, “Onlara mektup gönderin ve yalnız olmadıklarını hissettirin. Çünkü görüşmeye gittiğimde arkalarında on binler olduğunu söyledim” dedi. Konuşanlardan gelen öneriler arasında, kurulacak komitelerle dayanışmanın istikrarına vurgu yapıldı. Gençlik ve kadın komisyonlarının kurulması, apartmanlarda yapılacak “nasıl bir Ankara, nasıl bir belediyecilik” tartışmaları ve kararlarıyla forumlara gelinmesi vardı.
DİSK Genel İş üyesi bir işçi ise tartışmaların işyerlerinde de sürdürülmesi gerektiğini vurguladı ve sendikaların grevde bile üyesine haber vermediğine dikkat çekti. İşçi daha geniş birlikler kurulması gerektiğini ifade etti. Bir Tıp öğrencisi, Meclisteki muhalif partilerin bu süreçte halka verdikleri desteğin sorgulanması gerektiğini söyledi, “Tabi destek veren vekiller oldu. Ancak aynı partiler yakın bir zaman önce seçim barajının yüzde 3’e indirilmesi talebini gündemlerine almamışlardı” dedi.
Bir kadın ise polis saldırısı sırasında “kadınlar arka tarafa” çağrısına gücendiğini belirterek, kadınların her zamankinden daha çok ön saflarda olması gerektiğini dile getirdi. Bir genç de,  polislerin gözaltına aldığı kadınlara uyguladığı cinsel tacize dikkat çekti. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Nefesi yetmedi

SONRAKİ HABER

Celal Doğan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapılmayacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa