Jumbo

Jumbo'da grev başladı!

Çelik-İş Sendikasının örgütlü olduğu ve yaklaşık 160 işçinin çalıştığı Jumbo fabrikasında ikramiye ve maaşlarını alamayan işçiler greve başladı. Günde 9 saat çalışan çatal, kaşık, bıçak üretimi yapan işçiler dün üretimi tamamen durdurdu. Fabrika önünde grev nöbeti

Çelik-İş Sendikası Jumbo baş temsilcisi Sadık Yüksel  ikramiyelerin maaş bodrosuna 10'ar günlük konmasını ve içerde olan maaşlarının ödenmesini istediklerini belirterek, “Senede 4 ikramiyemiz var,  ancak 2 buçuk senedir hiç ikramiye alamıyoruz. 2 aydır maaşlarımız ödenmiyor. Patron fabrikadaki daralmayı sebep göstererek içeride olan ikramiyelerimizi ödeyemeyeceğini söylüyor” dedi.

Çelik -İş Sendikası 1 Nolu şube uzmanı Savaş Ceylan ise 3-4 aydır yaşanan bir süreç olduğunu vurgulayarak, “Yıllardır Çelik-İş Sendikası olarak Jumbo'yla sözleşmeler yapıyoruz hep üzerine koyarak ilerledik. Sendikalı bir işyerinde hangi haklar varsa Jumbo’da da o haklar var ancak patron bunları geri almak istiyor. İlk önce ikramiyeleri kaldırmak istedi ancak olmadı bu mesele kapandı. İkramiyeleri 4 ayda bir değil de 10 günde bir bodroya koyalım istiyoruz. Ücretlerin artırılmasını istiyoruz işveren bunu gündeme getirmiyor. Haklarımız verilene kadar grev devam edecek” diye konuştu. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net