30 Haziran 2013 03:40

Draftta sürprizler gecesi

NBA’de draft gecesi beklenenden daha büyük sürprizlerle geçti.Nerlens Noel, Alex Len, Victor Oladipo, Ben McLemore derken Cleveland Cavaliers, 1 numara seçim tercihini Anthony Bennett’tan yana kullandı.UNLV’de sezonu 16 sayı 8 ribaunt ortalamalarıyla tamamlayan 2.03’lük power forvetin hücumdaki yeteneklerinden kimsenin

Draftta sürprizler gecesi

Paylaş

Nerlens Noel, Alex Len, Victor Oladipo, Ben McLemore derken Cleveland Cavaliers, 1 numara seçim tercihini Anthony Bennett’tan yana kullandı.

UNLV’de sezonu 16 sayı 8 ribaunt ortalamalarıyla tamamlayan 2.03’lük power forvetin hücumdaki yeteneklerinden kimsenin şüphesi yok. Hem boyalı alandan skor üretebilme yeteneği hem de dış şutuyla dikkat çeken Kanadalı oyuncunun savunmadaki tembelliği ve “çalışma etiği” en büyük soru işaretleri.

Cleveland Cavaliers Genel Menajeri Chris Grant, Bennett’ı en iyi yetenek olarak gördükleri için seçtiklerini ifade etti.

Orlando Magic, 2.sıradan Indiana Hoosiers’ta dikkat çekici bir sezonu geride bırakan Victor Oladipo’yu seçerken 3.sırada Washington Wizards, Otto Porter’ı seçti. 2.13’lük Cody Zeller, Charlotte Bobcats, 2.16’lık Alex Len ise Phoenix Suns tarafından seçilirken, sakatlanana kadar 2 senedir 2013 draftının 1 numarası olması beklenen Nerlens Noel, 6. sırada New Orleans Pelicans tarafından seçildi ve Jrue Holiday ve draft hakları karşılığı Philadelphia 76’ers’a takas edildi.

Draftta Noel ile birlikte en yetenekli oyuncu olarak gösterilen Ben McLemore ise 7.sırada Sacramento Kings tarafından seçildi. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Doping depremi

SONRAKİ HABER

Sudan’da eylemler sürüyor: Eczacılar başkentte greve başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa