13 Mayıs 2011 09:41

‘Kız Doğdu’ Spina Bifida için sahnelendi

DÜNYANIN en büyük kadın kuruluşlarından biri olan Inner Wheel’in Dolmabahçe ve Beyoğlu kulüpleri ‘‘Sağlıklı nesiller’’sloganıyla Türkiye’de Spina Bifida ile mücadele başlattı. 12 Mayıs Perşembe akşamı Feriköy Haldun Dormen sahnesinde sergilenen ‘Kız Doğdu’ oyununun geliriyle bir poliklinik

‘Kız Doğdu’ Spina Bifida için sahnelendi

Paylaş

DÜNYANIN en büyük kadın kuruluşlarından biri olan Inner Wheel’in Dolmabahçe ve Beyoğlu kulüpleri ‘‘Sağlıklı nesiller’’sloganıyla Türkiye’de Spina Bifida ile mücadele başlattı. 12 Mayıs Perşembe akşamı Feriköy Haldun Dormen sahnesinde sergilenen ‘Kız Doğdu’ oyununun geliriyle bir poliklinik açmayı planlayan kulüp üyelerine, Şişli Belediyesi, Prof. Azmi Hamzaoğlu ve Prof. Ahmet Alanay konuyla ilgili destek veriyor.

Inner Wheel’in Dolmabahçe ve Beyoğlu kulüp üye ve başkanlarının 2 ay gibi kısa bir sürede hazırladıkları ve yine kendilerinin tiyatro bilgileri olmadığı halde oynadıkları ‘Kız Doğdu’ oyununu Yeşim Alçın yönetti. Oyun ‘80’li yılların darbe ortamına küçük göndermeler yaparken, genel olarak kadın dünyasını ele alıyor. Günlük yaşamda ev kadını ve çalışan kadınların sorunlarını işliyor.

Spina Bifida, yeni doğanlarda gözlenen bir hastalık olup, omurilikte meydana gelen bir gelişim bozukluğu. Omurilikteki hasara bağlı olarak bazı organlar görevini tam olarak yerine getiremiyor. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Grup Yorum’a tahammül edemiyorlar

SONRAKİ HABER

Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı ile basın toplantısında konuştu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa