Trabzon, Derry City ile eşleşti

Trabzon, Derry City ile eşleşti

UEFA Avrupa Ligi'nde 2013-2014 sezonu birinci ve ikinci ön eleme turlarının kura çekimi İsviçre'nin Nyon şehrindeki UEFA Genel Merkezi'nde yapıldı. Elemelere 2. turdan başlayacak olan Trabzonspor'un rakibi İrlanda'nın Derry City takımı oldu. İlk maç ise Temmuz'da Trabzon'da oynanacak.UEFA Avrupa Ligi'nde ilk eleme turu

UEFA Avrupa Ligi'nde 2013-2014 sezonu birinci ve ikinci ön eleme turlarının kura çekimi İsviçre'nin Nyon şehrindeki UEFA Genel Merkezi'nde yapıldı. Elemelere 2. turdan başlayacak olan Trabzonspor'un rakibi İrlanda'nın Derry City takımı oldu. İlk maç ise Temmuz'da Trabzon'da oynanacak.

UEFA Avrupa Ligi'nde ilk eleme turu maçları 4 ve 11 Temmuz tarihlerinde, Trabzonspor'un da mücadele edeceği ikinci ön eleme turu karşılaşmaları ise 18 ve 25 Temmuz tarihlerinde oynanacak.

TÜRKİYE'NİN UEFA AVRUPA LİGİ'NDEKİ DİĞER TEMSİLCİLERİ

Bu kupaya, Süper Lig'i dördüncü sırada bitiren Bursaspor üçüncü ön eleme turundan, üçüncü sırada tamamlayan Beşiktaş ise play-off aşamasından katılacak.

Bursaspor'un rakibi 19 Temmuz, Beşiktaş'ın rakibi ise 9 Ağustos'ta çekilecek kuralarla belirlenecek.

18 ve 25 Temmuz tarihlerinde oynanacak olan UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu'ndaki eşleşmeler şöyle:
BK Häcken (İsveç) - AC Sparta Praha (Çek Cumhuriyeti)
AC Libertas (San Marino / FK Sarajevo (Bosna Hersek) - FC Flora Tallinn (Estonya) / FK Kukësi (Arnavutluk)
FC Thun (İsviçre) - FC Chikhura Sachkhere (Gürcistan) / FC Vaduz (Liechtenstein)
Xanthi FC (Yunanistan) - ÍF Fuglafjørdur (Faroe Adaları) / Linfield FC (Kuzey İrlanda)
IL Hødd (Norveç) - FC Gandzasar Kapan (Ermenistan) / FC Aktobe (Kazakistan)
FC Dila Gori (Gürcistan) - Aalborg BK (Danimarka)
Maccabi Haifa FC (İsrail) - Sliema Wanderers FC (Malta) / FC Khazar Lankaran (Azerbaycan)
HNK Hajduk Split (Hırvatistan) - FK Turnovo (Makedonya) / FK Sūduva (Litvanya)
AUK Broughton FC (Galler) / FK Ventspils (Letonya) - AS Jeunesse Esch (Lüksemburg) / TPS Turku (Finlandiya)
NK Domžale (Slovenya) / FC Astra Ploieşti (Romanya) - AC Omonia (Kıbrıs Rum Kesimi)
FC Tiraspol (Moldova) / Skonto FC (Letonya) - FC Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti)
CS Pandurii Târgu Jiu (Romanya) - Bala Town FC (Galler) / FC Levadia Tallinn (Estonya)
WKS Śląsk Wrocław (Polonya) - FK Rudar Pljevlja (Karadağ) / FC Mika (Ermenistan)
Drogheda United FC (İrlanda) / Malmö FF (İsveç) - Hibernian FC (İskoçya)
FC Jagodina (Sırbistan) - FC Rubin Kazan (Rusya)
Strømsgodset IF (Norveç) - Debreceni VSC (Macaristan)
FC Petrolul Ploieşti (Romanya) - Víkingur (Faroe Adaları) / FC Inter Turku (Finlandiya)
HNK Rijeka (Hırvatistan) - Prestatyn Town FC (Galler) / SK Liepājas Metalurgs (Letonya)
VMFD Žalgiris (Litvanya) / Saint Patrick's Athletic FC (İrlanda) - FK Teteks (Makedonya) / FC Pyunik (Ermenistan)
PFC Beroe Stara Zagora (Bulgaristan) - Hapoel Tel-Aviv FC (İsrail)
FC Honka Espoo (Finlandiya) - KKS Lech Poznań (Polonya)
FK Crvena zvezda (Sırbistan) - ÍBV (İzlanda) / HB Tórshavn (Faroe Adaları)
FC Shakhtyor Soligorsk (Belarus) - FC Milsami Orhei (Moldova) / F91 Dudelange (Lüksemburg)
Hibernians FC (Malta) / FK Vojvodina (Sırbistan) - FK Čelik Nikšić (Karadağ) / Budapest Honvéd FC (Macaristan)
NK Olimpija Ljubljana (Slovenya) - FC Torpedo Kutaisi (Gürcistan) / MŠK Žilina (Slovakya)
IFK Mariehamn (Finlandiya) / FC İnter Bakü (Azerbaycan) - NK Celje (Slovenya) / Tromsø IL (Norveç)
FC Chornomorets Odesa (Ukrayna) - KS Teuta (Arnavutluk) / FC Dacia Chişinău (Moldova)
IFK Göteborg (İsveç) - FK AS Trenčín (Slovakya)
FK Kruoja (Litvanya) / FC Dinamo Minsk (Belarus) - NK Lokomotiva Zagreb (Hırvatistan)
KR (İzlanda) / Glentoran FC (Kuzey İrlanda) - R. Standard de Liège (Belçika)
UE Santa Coloma (Andorra) / HŠK Zrinjski Mostar (Bosna Hersek) - FC Astana (Kazakistan) / N3* (Bulgaristan)
FK Metalurg Skopje (Makedonya) / Qarabağ FK (Azerbaycan) - GKS Piast Gliwice (Polonya)
Crusaders FC (Kuzey İrlanda) / Rosenborg BK (Norveç) - Saint Johnstone FC (İskoçya)
Trabzonspor (Türkiye) - Derry City FC (İrlanda)
SP La Fiorita (San Marino) / Valletta FC (Malta) - FC Minsk (Belarus)
FK Senica (Slovakya) - FK Mladost Podgorica (Karadağ) / Videoton FC (Macaristan)
Anorthosis Famagusta FC (Kıbrıs Rum Kesimi) - JK Trans Narva (Estonya) / Gefle IF (İsveç)
SK Sturm Graz (Avusturya) - FC Santa Coloma (Andorra) / Breidablik (İzlanda)
PFC Levski Sofia (Bulgaristan) / FC Irtysh Pavlodar (Kazakistan) - NK Široki Brijeg (Bosna Hersek)
KF Laçi (Arnavutluk) / FC Differdange 03 (Lüksemburg) - FC Utrecht (Hollanda) (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net