13 Mayıs 2011 08:15

AKP adayı Ergenekon sanığıyla aynı karede

AKP Milletvekili Adayı Hacı Bayram Türkoğlu’nun Ergenekon sanığı Veli Küçük’le fotoğrafları ortaya çıktı! 12 Haziran seçimlerinde seçmenlerinin karşısına Ergenekon sanıklarını çıkaran CHP’yi sert dille eleştiren Başbakan Erdoğan, bu fotoğrafı seçmenlerine nasıl açıklayacağı merak konusu!

AKP adayı Ergenekon sanığıyla aynı karede

Paylaş

AKP’nin MHP’den transfer ettiği Milletvekili Adayı Dörtyol Eski Belediye Başkanı Hacı Bayram Türkoğlu’nun, Ergenekon Sanığı Emekli General Veli Küçük’le çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı. AKP teşkilatları “Fotoğrafı partililere anlatamıyoruz, oy getirsin diye aldığımız bir kişi bize oy kaybettirecek” endişesine kapıldı.

Sözcü’nün bugün sürmanşetine taşıdığı bu olayın ayrıntıları şöyle...

MHP’DEN TRANSFER

AKP, 2009 yerel seçimi ve referandum oylamasında sürekli kan kaybı yaşadığı Hatay’da MHP tabanının oyunu çekebilmek için ilginç bir transfer yaptı. 2002’de MHP’den milletvekili adayı olan ve iki dönem Dörtyol Belediye Başkanlığı yapan Hacı Bayram Türkoğlu, 5. sıradan aday gösterildi.

KÜÇÜK’LE FOTOĞRAF

Türkoğlu’nun 2005-2006 yıllarında Azerbaycan’da katıldığı Türk Kurultayı’nda Emekli General Veli Küçük’le çekilmiş fotoğrafı ortaya çıkarıldı. Fotoğrafta, AKP’nin adayı Türkoğlu ve Küçük ile Hataylı bazı siyasiler ve bürokratlar yer alıyor.

Çiçeği burnunda AKP’li Türkoğlu, fotoğraflarla açıklama gelmedi. Ancak Ergenekon sanığı Veli Küçük’ü Sözcü’ye şu sözlerle övdü: “Fotoğraftaki kişi memlekete hizmet etmiş, emekli bir general. Memleketin paşası ile fotoğraf çektirdiysem ne var bunda?” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Dersim'de askeri sığınak ve operasyonlar sürüyor

SONRAKİ HABER

Kocaeli’de TEM’de kaza: İstanbul yönü ulaşıma kapandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa