Dersim

Dersim'de askeri sığınak ve operasyonlar sürüyor

Bölge’nin dört bir tarafında siyasi operasyonlar sürerken askeri operasyonlar da yayılıyor.Dersim’in Pülümür ilçesinde 5 gün önce başlatılan askeri operasyon sürerken, merkez, Ovacık, Pülümür ve Hozat kırsalına askeri yığınak yapıldığı öğrenildi. Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere gö

Bölge’nin dört bir tarafında siyasi operasyonlar sürerken askeri operasyonlar da yayılıyor.

Dersim’in Pülümür ilçesinde 5 gün önce başlatılan askeri operasyon sürerken, merkez, Ovacık, Pülümür ve Hozat kırsalına askeri yığınak yapıldığı öğrenildi. Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre Dersim’in Pülümür ile Bingöl’ün Yedisu ilçesi kırsalında başlatılan askeri operasyon aralıksız devam ediyor. Hava destekli devam eden operasyon için bölgeye özel harekat timlerinin sevk edildiği bildirildi.

Öte yandan Ovacık ilçesine bağlı Hanuşağı, Yeşilyazı ve Munzur Dağlarında askeri operasyonların başlatıldığı öğrenildi. Munzur Vadisi’nde birçok stratejik alana özel hareket timleri konumlandırılırken, Hozat’a bağlı Dinar köyü, Çiçekli ile Geyiksuyu köyü kırsalında da askeri operasyonların hava destekli sürdürüldüğü belirtildi. Ovacık, Pülümür ve Hozat kırsalına askeri yığınak sürüyor. (DERSİM)

www.evrensel.net