24 Haziran 2013 08:15

Urla’ya ‘Ekopazar’

İzmir, Bostanlı’nın ardından yeni bir organik ürün pazarı daha kazanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Urla Belediyesi ve Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği iş birliğinde kurulan pazar, her çarşamba İzmirlileri ağırlayacak. Urla Belediyesinin karşısındaki eski tamirhane binasında kurulacak olan pazarda, organik logosu olan ürünler

Urla’ya ‘Ekopazar’

Paylaş

İzmir, Bostanlı’nın ardından yeni bir organik ürün pazarı daha kazanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Urla Belediyesi ve Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği iş birliğinde kurulan pazar, her çarşamba İzmirlileri ağırlayacak. Urla Belediyesinin karşısındaki eski tamirhane binasında kurulacak olan pazarda, organik logosu olan ürünler yer alacak.
İzmirliler katkı maddesiz ürünler satın alma imkanı bulacak hem de organik üretim yapan üreticilere ürünlerini sağlıklı bir ortamda tüketiciye sunma olanağı verilecek. 26 Hazirandan itibaren hizmet vermeye başlayacak ‘Ekopazar Urla’, çarşamba günleri 09.00-19.00 saatleri arasında kurulacak. Kimyasal işlemden geçmemiş ahşap tezgahlarda satılacak olan ürünler, tüketicilere bez, kağıt ambalajlar ya da biyodönüşümlü poşetlerde ulaştırılacak. Organik ürün sertifikası olsa bile, ürünlerin hepsi pazar alanına girmeden önce tekrar denetimden geçecek.
Komisyon tarafından organik olmadığı düşünülen ürün varsa, tahlile gönderilecek ve pazar alanına alınmayacak. (İZMİR)

ÖNCEKİ HABER

Tarlada 20 kuruş markette 3 lira

SONRAKİ HABER

Hrant Dink için etkinlik düzenlenecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa